[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

هرمزی: به این تیم کمک کنید حذف قشقایی ضربه بزرگی برای فوتبال فارس خواهد بود، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیرازنوین
تیم فوتبال قشقایی شیراز در نخستین بازی خود در سال 1400 تا آستانه شکست پیش رفت ولی در نهایت با یک امتیاز شیرین به شیراز بازگشت.
شاگردان داریوش هرمزی که سال گذشته را با قرار گرفتن در منطقه سقوط به پایان رسانده بودند، روز پنجشنبه در زمین تیم آرمان‌گهر سیرجان به میدان رفتند.
شاگردان قاسم شهبا که یک پله و یک امتیاز بالاتر از قشقایی بودند، در این مسابقه با گل جعفر برزگر در دقیقه 54 از حریف خود پیش افتادند اما سعید بحر کاظمی مهاجم جدید قشقایی در آخرین دقیقه بازی گل تساوی را به ثمر رساند تا قشقایی با همین یک امتیاز از منطقه سقوط خارج شود.
هرمزی پس از این مسابقه به شیراز نوین گفت: ما در تمام طول مسابقه بهتر از حریف بودیم. به تمام نقاط ضعف و قوت حریف آگاه بودیم و به خوبی آنالیزشان کرده بودیم. البته من برای این حریف و به‌خصوص آقای شهبا احترام خاصی قائل هستم. آن‌ها در بازی رفت موفق شده بودند تیم ما را در شیراز شکست دهند، بنابراین همین یک امتیازی هم که در سیرجان گرفتیم، برای ما ارزشمند است.
وی افزود: ما در این بازی تنوع تاکتیکی بالایی از خود نشان دادیم و از زمین و هوا به دروازه حریف یورش می‌بردیم و صاحب موقعیت‌هایی هم شدیم. البته همچنان در گلزنی ضعف داریم و باید خیلی بیشتر روی این زمینه کار کنیم. اگر توپ‌های ما در بازی‌های گذشته به گل تبدیل می‌شد، می‌توانستیم دست کم جزو تیم‌های میانه جدول باشیم، نه اینکه برای بقا بجنگیم.
سرمربی سابق تیم فجر احمدبن موسی گفت: اینکه تیم ما از مشکل کمبود بازیکن، پول و امکانات رنج می‌برد، بر کسی پوشیده نیست، بنابراین نمی توان از این تیم، توقعات چندان بالایی داشت. اما با این وجود، تیم ما در برابر هیچ تیمی ضعیف عمل نکرده و دست و پا بسته نبوده. یعنی اگر همین تیم حفظ و فقط در چند پست تقویت شود، می‌توانیم فصل آینده خودمان را به عنوان یک مدعی شش دانگ برای صعود به لیگ برتر مطرح کنیم. تیم ما در دور رفت مسابقات، هرگز برابر تیم‌های بالا جدولی و متمول تن به شکست نداد و این شخصیت تیمی بازیکنان ما در بازی‌های بزرگ را به خوبی نشان می‌دهد. اما ضعف ما در برابر تیم‌های پایین جدولی، نکته‌ای منفی است که باید برطرف شود.
هرمزی با اشاره به کمبود حمایت‌های استانی از تیم قشقایی گفت: مدیران استان باید به این تیم توجه کنند. شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در استان وجود دارند، باید به مسئولیت‌های اجتماعی‌شان در قبال ورزش عمل کنند. باید زمینه‌ای فراهم شود تا قشقایی تنها نماند، در غیر این صورت ممکن است اتفاقی رخ دهد که به ضرر کل ورزش استان فارس باشد.
وی درباره بازی بعدی تیمش هم گفت: ما در دیدار رفت برابر تیم آقای عنایتی با دو گل بازنده شدیم ولی حالا نه برای انتقام یا جبران آن نتیجه، بلکه برای دفاع از حیثیت نام قشقایی و کسب هر سه امتیاز به میدان می‌رویم. تحقق این پیروزی، ما را چند پله در جدول ارتقا می‌دهد و این یعنی آغازی بر فاصله‌گیری از منطقه سقوط. می‌خواهیم کاری کنیم که تا چند هفته دیگر، کسی از قشقایی به عنوان یک کاندیدای سقوط نام نبرد.
دیدار تیم‌های قشقایی شیراز و هوادار تهران در هفته بیستم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور موسوم به جام آزادگان، روز سه‌شنبه همین هفته در ورزشگاه پارس برگزار خواهد شد. هوادار با 30 امتیاز تیم پنجم جدول است و قشقایی با 19 امتیاز، پانزدهم است.
همچنین تیم فجرشهید سپاسی، دیگر نماینده شیراز در هفته بیستم به مصاف نود ارومیه خواهد رفت. این دیدار نیز روز سه‌شنبه و در شهر ارومیه برگزار خواهد شد.  فجر با 31 امتیاز تیم دوم جدول است و نود با 17 امتیاز در رتبه هفدهم قرار دارد.
تیم مس کرمان با 35 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و اختلاف قابل توجهی با سایر تیم‌ها ایجاد کرده است. فاصله این تیم با تیم دوم، به اندازه فاصله تیم‌های دوم تا هشتم جدول است!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی