[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

رئیس مجلس: ابرقدرت‌ها در مقابل اراده ملت ایران زانو می‌زنند، اما مردم در صف مرغ هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، رزمندگان و بسیجیان در صبح روز عملیات، فرماندهان خود را در پشت خاکریزها کنار خود می‌دیدند که این یکی از عوامل موفقیت در دوران دفاع مقدس بود، گفت: اکنون سؤال این است که مردمی که امروز در عرصه اقتصادی طعم فقر را می‌چشند، آیا مسئولان را در کنار خودشان می‌بینند؟
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح دیروز (شنبه ۲۱ فروردین‌ماه) در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران ناجا که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: امروزه در کشور با چالش‌هایی روبه‌رو هستیم، اما فرصت‌های بزرگی نیز وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران افتخارات بزرگی را پدید آورده؛ از این رو تأثیرات آن در سطح کشور، منطقه و بین‌الملل مشهود است؛ بر اساس مجاهدت‌های امام(ره) و مردم و رهبری‌های هوشمندانه فرماندهی معظم کل قوا در این مقطع از تاریخ که آغاز قرن جدید است، شاهد احیای مجدد اسلام و عزت مسلمین هستیم؛ بنابراین طبیعی است که استکبار جهانی مقابل چنین باورهایی بایستد و در جهت ایجاد مانع باشد. وی با بیان اینکه امروزه در گام دوم انقلاب به سر می‌بریم، لذا ناگزیر هستیم با اولویت‌ها به چالش‌های پیش رو توجه و آنها را برطرف کنیم، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، سیاست‌نامه‌ای برای همگان است که در آن تحلیل روندی از کل مسیر انقلاب، افق‌های آینده و وظایف افراد مشخص شده است.
قالیباف با تأکید بر اینکه بدون شک مهم‌ترین وظیفه در گام دوم انقلاب، تلاش برای کاهش فاصله میان بایدها و واقعیت‌هاست، اضافه کرد: به‌عنوان نمونه هم‌اکنون معیشت مردم تحت‌فشار قرار گرفته و شاهد معضلات اقتصادی در کشور هستیم تا جایی که مسئله تأمین و توزیع مرغ به سادگی با روح و روان مردم بازی می‌کند که این مسائل به دلیل ضعف مدیریت است و نه ضعف‌نداشتن و کمبود منابع.
رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: به‌عبارتی امروزه ابرقدرت‌های دنیا در مقابل اراده ملت زانو می‌زنند، اما از طرفی دیگر مردم رنج می‌کشند و در صف مرغ برای برآوردن انتظارات حداقلی‌شان حضور دارند؛ لذا باید فاصله بین بایدها و واقعیت‌ها را به حداقل ممکن برسانیم.
وی گفت: بدون شک دستیابی به تحول اجتماعی و معجزه اجتماعی منطقی و فراگیر، راه‌حل برطرف‌کردن برخی از مشکلات است؛ این تحول اجتماعی جز با مردم‌باوری رخ نمی‌دهد و در این راستا نباید مردم را به سیاه و سفید و خاکستری دسته‌بندی کنیم.
قالیباف اظهار کرد: به‌عبارتی نباید برخی را ببینیم و برخی دیگر را نبینیم؛ هر طبقه‌ای دارای سلیقه‌ای است؛ بنابراین نباید با نگاه تبعیض‌آمیز آنها را دسته‌بندی کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: باید توجه داشته باشیم وقتی حرف از مردم‌باوری می‌شود، یعنی باید با زبان مردم با آنها سخن بگوییم؛ در فرهنگ اهل بیت(ع) نیز مشاهده می‌شود که امامان(ع) در هر مقطع از زندگی متناسب با زبان مردم صحبت کرده‌اند.
وی ادامه داد: امام راحل(ره) وقتی با مردم سخن می‌گفتند، با زبان آنها صحبت می‌کردند و عمیق‌ترین مباحث فلسفی، فقهی و توحیدی را با راحت‌ترین جملات بیان می‌کردند؛ به‌عنوان نمونه وقتی بحث گروه‌های کارگری و مباحث این‌چنینی بود، ایشان فرمودند خداوند هم کارگر است؛ لذا آنهایی که اهل قرآن و تفسیر بودند، به عظمت این حرف پی می‌بردند و کارگران ساده هم جایگاه خودشان را درک می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی