[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

کنترل کرونا شعاری است ، روزنامه شیراز نوین

فوق تخصص گوارش اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز تأکید کرد که افزایش موارد ابتلای کودکان به کرونا در نوع انگلیسی و موج چهارم شیوع این بیماری را قبول نداشته و اعتقاد دارد که آمار ابتلای کودکان همچنان مانند روزهای ابتدای شیوع این بیماری است.
به گزارش شیرازنوین، دکتر محمدهادی ایمانیه در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: اینکه گفته می‌شود آمار ابتلای کودکان بیشتر شده است را حقیقتاً بنده قبول ندارم؛ درصد کودکان مبتلا به کرونا مانند همان آغاز شیوع این بیماری‌ است؛ به‌عنوان مثال اگر در ابتدای شیوع کرونا از ۲۰۰ مبتلا ۲۰ نفر را کودکان تشکیل می‌دادند، الان هم همین‌گونه است؛ اما به دلیل افزایش قدرت سرایت گونه جدید و بالارفتن آمار کلی، شاهد افزایش تعداد کودکان مبتلا به کرونا هستیم.
این فوق تخصص‌ گوارش اطفال با بیان اینکه، یکی از بخش‌های بیمارستان نمازی شیراز به کودکان کرونایی اختصاص داده شده است، گفت: اکنون شاهد بستری بیماران مبتلا به کرونا در اغلب بخش‌های بیمارستان نمازی شیراز هستیم.
ایمانیه ادامه داد: جای تأسف دارد که چندین بیمار پیوندی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌ایم؛ چون ایمنی بدن آنها به دلیل مصرف داروهای سرکوب‌کننده ایمنی پایین است و در مقابل این نوع بیماری بسیار آسیب‌پذیر هستند.
او اضافه کرد: بسیاری از خانواده‌ها حاضر هستند تمام دارایی خود را بفروشند تا کودکانشان پیوند شوند اما با یک سهل‌انگاری آنها را از دست می‌دهند.
رئیس اسبق دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز ضمن ابراز امیدواری از تسریع روند تولید واکسن ایرانی کرونا، اضافه کرد: قبلاً قول تولید انبوه را تا اردیبهشت امسال دادند بعد به خرداد منتقل کردند و اکنون زمزمه‌هایی مبنی تولید و توزیع آن تا مهرماه شنیده می‌شود. ایمانیه افزود: تصور می‌شود برخی متخصصان در این باره دچار فشارهای جانبی شده‌اند که نکند تولیدات واکسن بیاید و فلان عارضه را داشته باشد و این فشارها موجب ترس در تولیدکنندگان شده است.
او گفت: تصور بنده این است که حتی اگر یک‌میلیون واکسن زده شود و ۱۰ نفر دچار عارضه شوند بهتر از این است که تعداد زیادی از افراد مبتلا به بیماری شوند؛ زیرا ابتلا به این بیماری خود عارضه‌های فراوانی ایجاد می‌کند. لذا مسئولان باید شجاعانه‌تر برای مصرف واکسن ایرانی در بازار اقدام کنند.
استادتمام دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز همچنین به مسئولان استان فارس پیشنهاد کرد که مواردی که ربطی به اشتغال و مسائل اقتصادی نداشته و جنبه تفننی دارند را قاطعانه نظارت و کنترل کنند و البته مردم هم مجدانه پروتکل‌ها را رعایت کنند.
ایمانیه تأکید کرد: مواردی مانند دورهمی‌های خانوادگی، شرکت در مجالس عروسی و عزا و گردهمایی‌ها ربطی به مسائل اقتصادی ندارند و باید با جدیت برای جلوگیری از این چنین تجمعاتی ورود کرد.
او تصریح کرد: علی‌رغم همه مسائلی که در خصوص منع تردد و رفت‌وآمد در شهرهای قرمز و نارنجی مطرح می‌شود اما کنترل ورود و خروج‌ها بیشتر به شعار شباهت دارد.
این فوق تخصص گوارش اطفال بیان کرد: اکنون شیراز در وضعیت قرمز قرار دارد و در همین موقعیت هم کافی است در دروازه‌های‌ شیراز بایستیم و ببینیم که چه مقرراتی در منع و رفت‌وآمد اجرا می‌شود!
ایمانیه اظهار کرد: شاید ‌در اوایل به منع تردد و رفت‌وآمد شبانه توجه می‌شد اما دورزدن‌های بیهوده و بازبودن رستوران‌ها در همان ساعات آغاز محدودیت‌های تردد شبانه و حضور افراد در کنار هم برای صرف شام جای تعجب دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی