[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

تابوی انتقال آب به فارس را بشکنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: امروز استان‌های دیگر همچون اصفهان، خراسان و کرمان که فاصله بیشتری نسبت به استان فارس از خلیج فارس دارند، انتقال آب را انجام داده‌اند اما استان فارس در این عرصه عقب مانده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، ابراهیم عزیزی در نشست انتقال آب دریا به استان فارس با اشاره به اهمیت انتقال آب دریا به استان اظهار کرد: با توجه به ذخیره آب اندک در فارس، انتقال آب به استان از خلیج فارس یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. 
او عنوان کرد: تلاش برای صنعتی‌شدن استان فارس زمانی به نتیجه خواهد رسید که ابتدا منابع آب موردنیاز تأمین شود.
عزیزی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: برای انجام این پروژه بزرگ و محرک، نیاز بود با تشکیل یک جلسه با حضور مسئولان و سرمایه‌گذاران، موانع و محدودیت‌های انتقال آب از دریا به استان فارس را برداریم.
او افزود: هم‌افزایی بخش خصوصی، مجلس و دولت در این راستا کارساز است و این نشست به‌دنبال یک وحدت و انسجام مطلوب در این زمینه است.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل وزارت صمت برای انجام این پروژه خبر داد و گفت: در جلساتی که با وزیر صمت در تهران داشتیم، او اعلام آمادگی کرد تا در این پروژه مشارکت جدی داشته باشند.
عزیزی در جمع‌بندی سخنان مطرح‌شده در این نشست نیز گفت: با تشکیل یک دبیرخانه ظرف ۱۵روز آینده سعی خواهد شد تا انجام پروژه حالت اجرایی به خود گیرد.
او از مسئولان صنعت فارس نیز خواست تا با برگزاری جلسات هماهنگی مشارکت صنعتگران را در این پروژه افزایش دهند.
رئیس مجمع نمایندگان فارس همچنین گفت: برای انجام این پروژه بزرگ نیازمند یک ساختار و تشکیلات منسجم هستیم؛ لذا دبیرخانه‌ای به همین منظور ایجاد خواهد شد تا امورات اداری را با سرعت بیشتری پیش ببرد. عزیزی ادامه داد: شرکت فراسان نیز به‌عنوان پیش‌قراول این پروژه بزرگ، در کنار سایر صنعتگران و دستگاه‌های اجرایی با توجه به مطالعات خوب انجام‌شده، طرح را جلو خواهد برد.
او همچنین گفت: در این راستا جلب مشارکت واحدهای صنعتی کوچک نیز راهگشا خواهد بود تا با استفاده از تمام ظرفیت‌ها این ابرپروژه به سرانجام رسیده و به فضل خدا تابوی انتقال آب به استان فارس شکسته شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی