[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

احیا و راه‌اندازی ۱۷۶ واحد تولیدی راکد بخش کشاورزی در سال جهش تولید، روزنامه شیراز نوین

در سال گذشته تعداد ۱۷۶ واحد کشاورزی راکد، شامل دامداری، دام‌پروری، مرغداری، ترشیجات و صنایع بسته‌بندی احیا و به چرخه تولید بازگشتند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، خادم حمزه مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به تبعات ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا اضافه کرد: دولت در سال جهش تولید با اقدامات حمایتی سعی بر آن داشته تا مشکلات واحدهای تولیدی را مرتفع نماید.
وی برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را بسیار اثربخش دانست و ابراز داشت: بسیاری از این واحدها به علت نداشتن سرمایه در گردش یا بدهی معوق به سیستم بانکی دچار مشکل و تعطیل شده بودند که با طرح موضوع در کارگروه موصوف مشکلاتشان رفع و مجدداً راه‌اندازی شدند. 
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی با بیان اینکه رفع موانع تولید و حفظ وضع موجود دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد، افزود با راه‌اندازی این واحدها حدود 1200 شغل احیا گردید.
خادم حمزه با تأکید بر اینکه سال گذشته اقدامات مطلوبی در حمایت از تولید و رونق واحد‌های تولیدی و خدماتی صورت گرفت، اضافه کرد: این اقدامات زمینه فعالیت بیشتری در سال جاری و تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها را فراهم خواهد نمود. مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در پایان گفت: علاوه بر این 176 واحد تعداد 7 واحد اقامتی و سفره‌خانه سنتی تحت‌پوشش اداره‌کل میراث‌فرهنگی با اشتغال حدود 250 نفر که عمدتاً به دلیل کمبود سرمایه در گردش در سال 1398 تعطیل شده بودند، با پرداخت تسهیلات مجدداً راه‌اندازی شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی