[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

تداوم سازندگی در محور شمال‌غربی شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ شیراز گفت: عملیات سازندگی در محور شمال‌غربی شیراز در زمینه‌های متنوعی دنبال می‌شود.
مهندس حسام منصوری مطلق با تشریح برخی از اقدامات انجام‌شده در این محدوده خاطرنشان کرد: تداوم آسفالت معابر اصلی و فرعی، احداث پارک‌ها و تقویت فضاهای سبز شهری، احداث پل‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری، پروژه‌های نورپردازی و طراحی المان‌های شهری از جمله برنامه‌هایی است که در محدوده شهرداری منطقه 10 شیراز به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
این مقام مسئول درباره رونق پروژه آسفالت شهرداری شیراز در محدوده منطقه 10 اظهار داشت: اجرای آسفالت در معابر اصلی و فرعی طی ۶ماهه اول سال در سطح کلیه مناطق شهرداری با اختصاص بودجه مشخص و با تأکید بر اجرای عملیات در فصول گرم به‌صورت گسترده در دستور کار همه مناطق شهرداری قرار گرفت.سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ شیراز در ادامه اظهار داشت: با اتمام قراردادهای آسفالت، عملیات آسفالت در محدوده منطقه 10 با توجه به گستردگی منطقه و نیاز به آسفالت گذرهای خاکی مجدداً در دستور کار قرار گرفت و برآورد آسفالت با مبلغ تقریبی ۵میلیارد تومان تهیه و مراحل تخصیص بودجه طی شد. منصوری مطلق افزود: با توجه به اختصاص بودجه، مراحل انعقاد قرارداد جدید آسفالت در اسرع وقت طی خواهد شد و شاهد تحولات عظیمی در سطح منطقه خواهیم بود. 
قابل ذکر است کل مساحت آسفالت اجراشده در سطح منطقه ۱۰ در سال ۹۹ برابر با ۴۴۰هزار مترمربع است. در بخش دیگری از سخنانش به گفته‌های مدیران ارشد شهرداری شیراز اشاره کرد و افزود: به گفته مهندس اسکندرپور، شهردار کلان‌شهر شیراز، منطقه 10 در حوزه عملکرد عمرانی به‌ویژه در بازه زمانی اخیر نمره قابل‌قبولی گرفته و نسبت به بقیه مناطق عملکرد بهتری داشته است که نمونه بارز آن اجرای پروژه‌های متعدد به‌صورت مستمر در سطح منطقه است. چهار پروژه از جمله دو پارک در مقیاس ۴ هکتار (پارک دلتای نهر اعظم فاز یک) و پارک شهرک بازنشستگان ارتش در مقیاس یک هکتار، خیابان شهید مردانی با مساحتی حدود ده‌هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت و پیاده‌روسازی و همچنین کندرو ضلع شمالی بولوار دکتر حسابی با مساحت ۲۰هزار مترمربع آماده افتتاح است. وی در ادامه افزود: هچنین پارک ۷/۸ هکتاری وحدت (پیشرفت ۵۰ درصدی) در آبان‌ماه شروع شده و با قدرت در حال اجراست. 
عملیات احداث ۶ پارک محله‌ای در آذرماه شروع شده و به‌صورت مستمر در حال انجام است. بولوار جمهوری گویم، ۲۰ متری فرمانداری، لوپ ترافیکی آرین، پیاده‌راه و پیست دوچرخه ضلع جنوبی بولوار دکتر حسابی حدفاصل پل جهاد تا شهرک گلدشت محمدی در آذرماه شروع شده و با پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰ درصد در حال اجراست. در همین راستا زیرسازی و آماده‌سازی کوچه‌های سطح محلات از جمله شهرک قصر قمشه، شهرک بهشتی نیز در حال انجام است. سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ شیراز با اشاره به اینکه ساخت‌وسازهای هوشمند و مفید از مبانی اصلی پروژه‌های انسان‌محور ارزیابی می‌شوند، افزود: پل شماره یک انجیره با پیشرفت ۸۵ درصدی در خردادماه افتتاح خواهد شد. همچنین پیست دوچرخه و پیاده‌راه حدفاصل پارک کوه‌نورد و پارک وحدت در حال اجراست. این موارد علی‌رغم مشکلات مالی با پیگیری شبانه روزی شهردار منطقه و خدمتگزاران مردم در معاونت‌های عمرانی و مالی و خدمات شهری تحقق یافته و ان‌شاءالله با همدلی و همکاری و مساعدت همشهریان عزیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید. وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های ذکرشده در راستای توجه بیشتر به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، گفتمان و گردهمایی انسان‌ها، بالابردن سرانه فضای سبز و ارتقای محله‌ها و رفع مشکلات زیرساختی طراحی شده‌اند و در حال اجرا هستند. منصوری مطلق در بخش دیگری از سخنانش به آماده‌سازی منطقه 10 شهرداری شیراز برای نوروز 1400 اشاره کرد و افزود: در راستای استقبال از نوروز و بهار چشم‌نواز شیراز واحد فضای سبز منطقه ده اقدام به بهسازی فضای سبز بلوارها، بوستان‌ها و ورودی شهرک‌ها نمود. کاشت ۱۰هزار مترمربع انواع گل‌های فصلی، ۷هزار مترمربع انواع گیاهان پوششی و دائمی، ۵هزار مترمربع گل‌های دائمی، ۱۰هزار اصله درخت و درختچه و ۵هزار مترمربع چمن از جمله اقداماتی است که برای زیباسازی محور شمال‌غربی شیراز و شهرک‌های تابعه انجام شد.
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت المان‌ها در طراحی نوین مبلمان شهری اظهار داشت: المان نوروزی (پل جهاد)، المان بالن (پل جهاد)، المان درخت (پل جهاد)، المان برگ (بزرگ‌راه محلاتی)، المان نور (پارک انتظار)، المان انار (پورشهید)، المان حلقه (بلوار آفرینش)، المان بوته گل (بلوار آفرینش)، المان هفت‌سین (ورودی منطقه)، ١٨ عدد گلدان گل در سطح منطقه، رنگ‌آمیزی تک لبه‌ها (١٥٠٠ متر چپ‌گرد صدرا) و (۷هزار متر سطح منطقه) و جانمایی و قراردادن ١٨ عدد گلدان طرح هندسی و گل‌کاری در سطح منطقه به مناسبت نوروز گوشه‌ای اقداماتی است که مدیریت شهری در محدوده شهرداری منطقه 10 شیراز در هفته‌های اخیر به انجام 
رسانده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی