[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

مالیات سربار تولید است ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با تأکید بر اینکه در بعضی از قسمت‌های تولید نیاز به بازاریابی و برندسازی در بازارهای جهانی داریم، خاطرنشان کرد که این موضوع هزینه‌های زیادی دارد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، یلدا راهدار در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال، گفت: در دنیا معمولاً دولت‌ها هزینه‌های حضور در بازارهای جهانی را پرداخت می‌کنند و به همین دلیل بسیاری از برندهای جهانی در کشورهای دیگر دنیا شعبه دارند.
این فعال اقتصادی با بیان اینکه در موضوع تولید آنچه به اذهان متبادر می‌شود، کالاست و خدمات فراموش می‌شود، افزود: اشتباهی رایج وجود دارد مبنی بر اینکه چون ارائه خدمات نسبت به تولید کالا سودآورتر است، به همین دلیل خیلی به موانع آن توجهی نمی‌شود؛ در صورتی که بخش اعظمی از ثروت ملی هر کشور توسط بخش خدمات ایجاد می‌شود.
رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه بی‌توجهی به خدمات باعث شده که تا روزبه‌روز بخش خدمات کوچک‌تر، ضعیف‌تر و درواقع غیرقابل‌رقابت‌تر شود، اظهار کرد: مهم‌ترین بخشی که در حوزه خدمات مورد بی‌مهری و کم‌لطفی قرار گرفته، بخش گردشگری است.
راهدار همچنین به وجود قوانین و مقررات ضد و نقیض به‌عنوان موانع تولید اشاره کرد و با بیان اینکه ایران کشور قوانین و مقررات است، گفت: لزوماً این قوانین تکمیل‌کننده همدیگر نیستند و برخی مواقع هم مانع اصلی تولید هستند.
رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس یکی دیگر از مواردی را که در سال گذشته روی تولید تأثیر خود را نشان داد، حاکمیت بیماری کووید ١٩ دانست و گفت: متأسفانه کرونا بخش اعظمی از کسب‌وکار مردم را از بین برد و روی بخش تقاضا تأثیر گذاشت و تولید کالا و خدمات هم به‌شدت کاهش پیدا کرد. قدرت خرید مردم هم پایین آمد و در بازار دچار رکود شدیم و این رکود اثرات بسیار منفی داشت و بسیاری از کسب‌وکارها نتوانستند ادامه دهند.
راهدار افزود: وقتی کمتر از ظرفیت اصلی کار شود حتماً هزینه‌های سربار افزایش پیدا می‌کند و قطعاً در این حالت هزینه تولید بالا می‌رود و نهایتاً این چرخه منجر به افزایش قیمت تمام‌شده کالا می‌شود و امکان رقابت در بازار داخلی و خارجی را از بین می‌برد.
او به موضوع مالیات هم اشاره کرد و با بیان اینکه چند سالی است که درگیر بحث مالیات بر ارزش افزوده در کشور هستیم، گفت: قرار بود مصرف‌کننده آن را پرداخت کند اما به دلیل وجود سیستم معیوب و وجود واسطه‌ها در بازار مجدداً این تولیدکننده است که مالیات بر ارزش افزوده را هم باید پرداخت کند.
عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی فارس همچنین با بیان اینکه در بخش گردشگری موانع فرهنگی و اجتماعی بسیار زیادی داریم، عنوان کرد: از یک طرف می‌خواهیم مردم را به استفاده از خدمات گردشگری ترغیب کنیم و از سوی دیگر زیرساخت‌ها 
فراهم نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی