[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

سردرگمی تولید در پیچ قانون، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون ۳۸۷ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است، اظهار کرد: در این جلسات مشکلات ۲۳۲۶ واحد صنعتی بررسی شده و تعداد مصوبات جلسات مذکور نیز ۳۲۶۳ مورد بوده است که تاکنون ۵۲ درصد از آنها محقق شده است. وی در ادامه بر لزوم تلاش بیشتر برای اجرایی‌شدن ۲۴ درصد باقی‌مانده این مصوبات تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری عنوان کرد: با توجه به نام‌گذاری سال 1400 از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، طبیعتاً باید این کارگروه فعالیتی مؤثرتر از گذشته داشته باشد. دکتر رحیمی با بیان اینکه از سال 94 تاکنون 387 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است، اظهار کرد: در این جلسات مشکلات 2326 واحد صنعتی بررسی شده و تعداد مصوبات جلسات مذکور نیز 3263 مورد بوده که تا کنون 52 درصد از آنها اجرایی شده و 21 درصد نیز در دست اقدام است.
وی در ادامه بر لزوم تلاش بیشتر برای اجرایی‌شدن 24 درصد باقی‌مانده این مصوبات تأکید کرد. استاندار فارس با اشاره به نوع مشکلات واحدهای تولیدی استان خاطرنشان کرد: از مجموع تصمیمات گرفته‌شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید 42 درصد مربوط به مسائل بانکی، 7 درصد مربوط به مسائل مالیاتی، 5 درصد مربوط به امور تأمین‌اجتماعی و 46 درصد درخصوص دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده است. رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس، یادآور شد: بعضی از مشکلات واحد‌های تولیدی حقوقی و قانونی است که نیاز به اصلاح قانون دارد و بعضی دیگر مربوط به بخش‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌هاست که در هیئت‌دولت قابل‌اصلاح است.
دکتر رحیمی در ادامه افزود: کارگروه رفع موانع تولید در استان فارس کوشیده است با برقراری ارتباط مؤثر با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیشنهادات لازم برای اصلاح چنین قوانینی را ارائه دهد.
وی افزود: اگر این مشکلات مربوط به بخش‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها باشد، پیگیری از طریق هیئت‌دولت، معاونان رئیس‌جمهور و وزرا جهت رفع آن موانع انجام می‌شود. استاندار فارس با بیان اینکه بعضی از مشکلات واحدهای تولیدی با اختیاراتی که به استان و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تفویض شده قابل‌حل است، ابراز کرد: راه‌اندازی کارگروه خبرگان بانکی به‌عنوان زیرمجموعه کارگروه تسهیل یکی از این موارد است. وی درخصوص کارکرد کارگروه خبرگان بانکی گفت: تصمیمات این کارگروه فصل‌الخطاب اختلافات میان مشتریان و بانک‌هاست. وی با اشاره به اینکه در این جلسه مشکلات 7 واحد تولیدی موردبررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: تلاش کرده‌ایم تصمیمات اتخاذشده در یک تا دو هفته آینده به نتیجه برسد تا شاهد رفع مشکلات این واحدها باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی