[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده: تست‌های گرفته‌شده صددرصد مثبت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی،‌ گروه شهرستان‌ها، آباده
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، درنشست خبری خود با خبرنگاران، با موضوع راهکار‌های برون‌رفت از بحران موج چهارم کرونا، با بحرانی‌خواندن شرایط فعلی آباده، اظهار داشت: متأسفانه با بی‌توجهی مردم، شرایطی که تا آخر اسفندماه آبی بود، امروز به فراقرمز تغییر کرده و شرایط به‌شدت وخیم است. دکتر مهدوی شروع مشکلات جدی شیوع را از ابتلا و ناقل‌شدن عده‌ای از شهروندان در یک مراسم عروسی دانست و گفت: با توجه به اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) آباده قطب درمان شمال فارس است، از هفته گذشته حالت فوق‌العاده اعلام شده است و از آنجا که بیماران اورژانسی شهرهای هم‌جوار مانند اقلید، بوانات، دهبید و سرچهان در آباده پذیرش می‌شوند، کادر درمان شهرستان به‌شدت مشغول هستند. وی از آماده‌سازی ساختمان اصلی بیمارستان به بخش کرونا و افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲۶ تخت عمومی و ۲۲ تخت ICU آماده و اعمال جراحی غیرضروری لغو شده است. رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده همچنین از راه‌اندازی دستگاه دوم اکسیژن‌ساز در بیمارستان آباده خبر داد و اظهار امیدواری کرد که دیگر در زمینه تأمین اکسیژن بیماران کرونایی مشکلی وجود ندارد. این مقام مسئول به آمار فعلی بیماران کرونایی بستری‌شده نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۴۲ بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد شرایط ۱۲ نفر وخیم است و در بخش ICU بستری هستند.
وی با بیان اینکه تقریباً 100 درصد تست‌های کرونا در شهرستان مثبت اعلام می‌شود، گفت: در ۱۶ فروردین از ۲۲ نمونه ارسالی تست کرونا ۲۱ و در ۱۷ فروردین‌ماه نیز از ۲۵ نمونه ارسالی ۲۴ مورد مثبت گزارش شده است.
کامران مهدوی در خصوص شیوع «ویروس جهش‌یافته انگلیسی» در آباده نیز گفت: متأسفانه بر اساس رفتار ویروس، شهرستان درگیر معضل ویروس کرونای انگلیسی است که کمتر از ۷۲ ساعت مریض را به بیمارستان می‌کشاند و حتی به کادر درمان فرصت کافی مقابله با آن را نمی‌دهد.
وی از آغاز واکسیناسیون ضد کرونا در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۵۳۰ دوز واکسن برای جامعه بهداشت و درمان، پاکبان‌ها، سالمندان و بیماران تالاسمی و دیالیزی تزریق شده است که البته تأکید می‌کنم افرادی که واکسن دریافت نموده‌اند، نباید از فاصله‌گذاری اجتماعی غافل شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده در خصوص علائم بیماری کووید انگلیسی و اینکه بیماران چه زمانی به مراکز درمان مراجعه کنند نیز گفت: افرادی که تنگی نفس شدید، درد قفسه سینه و تب و لرز شدید دارند، مستقیم به بیمارستان و در صورت خفیف‌بودن این علائم، به پزشک خانواده مراجعه نمایند.
در ادامه دکتر کریمی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آباده از لغو کلیه خدمات بهداشتی مربوط به آزمایش‌های قبل از ازدواج و صدور مجوزهای مربوطه خبر داد و گفت: از روز یکشنبه تا اطلاع ثانوی خدمات دندان‌پزشکی نیز در حد اورژانسی ارائه خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی