[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

خانه هلال بخش وراوی افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

با حضور بخشدار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر وراوی، فرمانده حوزه بسیج وراوی و رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان مُهر خانه هلال بخش وراوی در استان فارس افتتاح شد.
به گزارش روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر فارس، رئیس جمعیت هلال‌احمر مُهر از افتتاح خانه هلال بخش وراوی این شهرستان در اولین ماه سال جدید خبر داد و گفت: تقویت خانه‌های هلال در شهرستان‌ها سبب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.
حسن مقیمی افزود: خانه‌های هلال در راستای افزایش تاب‌آوری اجتماعی و اشاعه آموزش‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند در بخش مدیریت بحران محلی نقش مهمی را ایفا کند. مقیمی اظهار کرد: خانه‌های هلال با رویکرد داوطلبی و به‌وسیله داوطلبان اداره می‌شود.
وی ادامه داد: جذب و سازمان‌دهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش‌های همگانی کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کاهش تلفات در حوادث و بلایا، توانمندسازی جوانان، دعوت و جذب خیران داوطلب از عمده فعالیت‌های خانه هلال است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر مهر یادآور شد: خانه هلال می‌تواند دارای یک تیم امدادی باتجربه برای تحت‌پوشش قراردادن حوادث باشد و زمینه مشارکت فعال مردم را در خدمات امدادی و بشردوستانه فراهم کند.
وی در خصوص خانه هلال بخش وراوی تصریح کرد: این خانه هلال با همکاری بخشدار و شورای شهر وراوی شروع‌به‌کار کرده و شوراها و دهیاران شهرها و دیگر روستاهای شهرستان نیز می‌توانند با مراجعه به جمعیت هلال‌احمر مهر، برای راه‌اندازی خانه هلال در شهر و روستای خود اقدام کنند. در پایان این مراسم مجتبی قاسم‌زاده به‌عنوان رئیس خانه هلال بخش وراوی معرفی شد و فعالیت خود را آغاز نمود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی