[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز: ۲۵۰ شیر ‌هیدرانت در شیراز نصب شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از نصب و راه‌اندازی تعداد 250 عدد شیر هیدرانت در نقاط مختلف شهر با اولویت بافت تاریخی و فرهنگی به‌منظور ارتقای سطح ایمنی خبر داد. محمدهادی قانع در این خصوص عنوان کرد: شیر‌های هیدرانت آتش‌نشانی که توسط سازمان آتش‌نشانی و با همکاری شرکت آبفا در نقاط مختلف شهر نصب می‌شوند، نقش بسیار مهمی در تأمین آب آتش‌نشانی به‌هنگام مبارزه با آتش‌سوزی‌ها به‌ویژه در نقاط حساس و پرجمعیت که امکان تردد خودروهای عملیاتی وجود ندارد، ایفا می‌کند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون ۱۲۸۰ شیر هیدرانت در سطح شهر شیراز نصب شده است، با قرارداد منعقدشده فی‌مابین سازمان آتش‌نشانی و سازمان آبفا نصب 250 شیر هیدرانت نیز با اولویت نصب در بافت تاریخی و فرهنگی در دستور کار قرار گرفت. قانع با اشاره به شرایط حساس بافت تاریخی و فرهنگی شیراز و نگاه ویژه این سازمان به آن، گفت:  علی‌رغم اینکه سه ایستگاه با تجهیزات کامل این محدوده را پوشش می‌دهند، اما به دلیل عدم تردد خودروهای عملیاتی در برخی نقاط بافت تاریخی، خانه‌های قدیمی که هر یک از آن‌ها تبدیل به یک کارگاه یا انبار شده و البته برخی از ساختمان‌هایی که زیر نظر مجموعه میراث‌فرهنگی هستند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، وجود شیرهای هیدرانت به تعداد استاندارد، نقش مؤثری را در عملکرد به‌موقع و سریع‌تر آتش‌نشانان ایفا می‌کند.
محمدهادی قانع گفت: تاکنون 78 شیر هیدرانت ایستاده در بافت تاریخی و فرهنگی نصب شده و تعداد 70 شیر دیگر نیز پیش‌بینی و مکان‌یابی شده است و به‌صورت فازبندی در حال اجراست. رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با اشاره به اینکه فاز نخست عملیات نصب شیرهای هیدرانت از محله سنگ سیاه آغاز شده و هم‌اکنون در حال اجراست، عنوان کرد: در ایام تعطیلات عید نوروز عملیات نصب شیرهای هیدرانت در بافت تاریخی متوقف نشده و تا پایان فروردین‌ماه 18 دستگاه نصب می‌گردد که از این تعداد 11 عدد با همکاری سازمان آبفا و شهرداری منطقه هشت به مرحله اجرا 
درآمده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی