[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

آب و آبرو ، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی- روزنامه‌نگار:

یکی از شگرد‌های دامن‌زدن به تورم همین تعارفات ضدونقیض انتقال آب به فارس است که به‌طور قطع هزینه تولید را به‌شدت افزایش خواهد داد؛ چراکه دولت برای ایجاد این زیرساخت برنامه‌ای ندارد و آن را به بخش خصوصی(!) واگذار کرده است. آب قرار است گران شود و شاید قیمتش به مرز آبروی افراد تنگ‌دست برسد و بعضی نتوانند از پس هزینه‌های سنگین آن برآیند. خانواده‌ها در پس گرانی‌های روزافزون که شاهکار سقوط ارزش پول ملی است و از آن غافلیم، در حال کوچک‌شدن و فروپاشی‌اند و انگار سند اقتصادی پیشنهادشده اخلاق را هدف گرفته یا هدف قرار داده است که بی‌انصافانه همه‌چیز را موردمعامله قرار می‌دهیم...

انتقال آب از دریا به فارس یک ضرورت است؛ ضرورتی زیرساختی برای صنعت و کشاورزی و تضمین اشتغال؛‌ ضرورتی که دولت به نمایندگی از مجموعه حاکمیت برای آن اهمیتی قائل نیست. 
حالا با بررسی اخبار نیز به این نتیجه می‌رسم که دولت‌ها تمایلی به تحویل زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌های صنعتی نیز ندارند و این امر حکایتی غم‌انگیز از حضور خصولتی‌ها در نابسامانی‌های تولید و اشتغال دارد.
ما با مردم با صحت و سلامت و راستی سخن نمی‌گوییم؛ چراکه مسیر اقتصاد و بخش‌های منشعب از آن در حوزه‌های تولید و اشتغال و رفاه اجتماعی یک مسیر شناخته‌شده و روشن است و باید این پرسش جدی را مطرح کنیم که چه شد این مسیر به انحراف رفت؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی