[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فرصت ۱۰روزه مجلس به دولت برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت ۱۰روزه این کمیسیون به دولت برای تصویب تنفس خوراک در قانون حمایت از صنایع نفت خام و میعانات گازی موسوم به پتروپالایشگاه‌ها در هیئت امنای صندوق توسعه ملی خبر داد.
به گزارش ایرنا، «مالک شریعتی نیاسر» دیروز دوشنبه در تشریح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست روز دوشنبه اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس درباره حجت‌السلام و المسلمین «حسن روحانی» رئیس‌جمهور و «محمدباقر نوبخت» ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تأخیر در اجرا یا عدم اجرای کامل قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی موسوم به پتروپالایشگاه‌ها، بررسی شد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اشکالی که در این خصوص وجود داشت، ناظر بر این بود که چرا هیئت امنای صندوق توسعه ملی، تنفس خوراک الزامی و مندرج در این قانون را تصویب نمی‌کند تا تکلیف طرح‌های مندرج برای اجرای قانون برای پتروپالایشگاه‌ها مشخص شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ در این جلسه بیشتر نمایندگان بر اجرای دقیق قانون تأکید داشتند و «سیدحمید پورمحمدی» نماینده سازمان برنامه و بودجه، «هوشنگ فلاحتیان» به نمایندگی از وزارت نفت و «علیرضا ساعدی» به نمایندگی از هیئت عامل صندوق توسعه ملی نیز در این نشست حضور داشتند و با تأکید بر اجرای کامل قانون، قول مساعد دادند تا این قانون هرچه زودتر اجرا شود.
شریعتی ادامه داد: با توجه به تأکیدی که کمیسیون انرژی بر ضرورت تصویب تنفس خوراک در هیئت امنای صندوق توسعه ملی بر اساس مهلت ۱۰روزه طبق آیین‌نامه دارد، همین مهلت را اعضای کمیسیون برای تشکیل جلسه و تصویب تنفس خوراک در نظر گرفتند و ضرورت انجام این کار به دولت اعلام شد.
وی با بیان اینکه اعلام نظر نهایی در این خصوص به هیئت‌رئیسه مجلس بعد از مهلت ۱۰روزه انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت از فرصت داده‌شده استفاده کند و تنفس خوراک را در جلسه صندوق توسعه ملی تصویب کند؛ در غیر این صورت بر اساس زمان‌بندی اعلام‌شده، ماده ۲۳۴ اعمال می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی