[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: مردم حامی کادر درمان باشند، روزنامه شیراز نوین

به گفته مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز، با توجه به آمار بالای ابتلا و فوت ناشی از کووید ۱۹، فارس در حال سیاه‌پوش‌شدن است و کادر درمان نیازمند حمایت مردم در حفظ جان عزیزان شما هستند.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز، دکتر «سیدروح‌الله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۴۰هزار و ۲۳۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام‌شده، ۲۰۶هزار و ۲۸۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۷۸هزار و ۹۲۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۹هزار و ۵۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۱۵هزار و ۸۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دوهزار و ۱۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۹۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان‌باختن ۴۵ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه‌هزار و ۵۳۳ نفر اعلام کرد. مدیر روابط‌عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۹۰هزار و ۱۷۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
این مقام مسئول در دانشگاه گفت: در شرایط کنونی با آمار بالای فوتی بیماران مواجه هستیم و آمار بستری نیز روزانه در حال افزایش است؛ به‌نحوی که در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳۰ مورد جدید بستری در بیمارستان‌های استان به ثبت رسیده است.
او با بیان اینکه کادر درمان با ازدحام بالای بخش‌های اورژانس مواجه‌اند، افزود: این امر نشان‌دهنده عبور از مرز قرمز و سیاه‌شدن وضعیت است؛ بنابراین در شرایط کنونی مهم‌ترین توصیه، جدی‌گرفتن اصول بهداشتی و پایبندی به رعایت محدودیت‌های کرونایی است.
مدیر روابط‌عمومی دانشگاه بیان کرد: برای پایان وضعیت قرمز و جلوگیری از ورود به وضعیت سیاه و بسیار بحرانی، به حمایت مردم نیاز است و کادر بهداشت و درمان استان نیز در انتظار حمایت 
مردم هستند.
این مقام مسئول در دانشگاه، برنامه‌ریزی محدودیت‌های کرونایی دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را راهکاری برای نجات جان هموطنان دانست و اظهار کرد: اهم انتظارات نظام سلامت از مردم، رعایت کامل نکات پیشگیرانه شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از دورهمی‌ها و شست‌وشوی 
مرتب دست‌هاست.
دکتر حسینی تأکید کرد: با توجه به لغو اعمال جراحی غیراورژانسی و زیبایی در بیمارستان‌های استان، لازم است از مراجعه به مراکز درمانی برای دریافت این‌گونه خدمات خودداری شود تا امکان ارائه خدمات بهتر به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها فراهم شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی