[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم: محرومیت‌زدایی در اولویت است، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان جهرم اهم فعالیت‌های یک‌ساله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان در سال گذشته را تشریح کرد و با گرامیداشت 21 فروردین سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل(ره) و تأسیس بنیاد مسکن و همچنین با نکوداشت سال پشتیبانی تولید ابراز داشت: چرخ توسعه و محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف این شهرستان به گردش درآمده است و گام‌های قابل‌توجهی در این راستا برداشته شده است.
به گزارش روابط‌عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس صمد کارگرفرد با بیان اینکه از همه ظرفیت‌های قانونی برای اجرای طرح‌های توسعه در این شهرستان بهره‌گیری می‌شود، اجرای طرح هادی روستایی را از جمله برنامه‌های بنیاد مسکن در این شهرستان برشمرد و گفت: اجرای دیوار حائل سنگی در روستای کوشکسار از بخش سیمکان به حجم 490 مترمکعب و با اعتبار 2500میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، اجرای کانال سنگی در روستای شاغون از بخش سیمکان به حجم 1830 مترمکعب با اعتبار 3000میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و اجرای آسفالت در روستای صادق‌آباد به میزان 7000 مترمربع با اعتبار 6090میلیون ریال از جمله عملکردهای عمران روستایی در این شهرستان در سال گذشته بوده است.
کارگرفرد همچنین از اجرای آسفالت در روستای هرموج به میزان 7600 مترمربع با اعتبار 707٫5میلیون ریال از محل اعتبارات ملی در سال گذشته خبر داد. وی با بیان عملکردها در حوزه تهیه و تصویب طرح هادی روستایی به تهیه و تصویب طرح هادی روستاهای حسین آباد و پازنویه اشاره کرد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم در ادامه پرداخت تسهیلات مسکن را از جمله عملکردهای قابل‌توجه در این شهرستان دانست و گفت: تشکیل پرونده و معرفی 520 نفر جهت اخذ تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی به مبلغ 253میلیارد و 700میلیون ریال، تشکیل پرونده و معرفی 12 نفر جهت اخذ تسهیلات قرض‌الحسنه جهت تکمیل واحد‌های احداثی به مبلغ یک‌میلیارد و 800میلیون ریال، تشکیل پرونده و معرفی 5 نفر جهت اخذ تسهیلات احداث حمام روستایی به مبلغ 500میلیون ریال و تشکیل پرونده و معرفی یک نفر جهت اخذ تسهیلات احداثی حوادث 99 به مبلغ 400میلیون ریال از جمله کارکردهای این حوزه بوده است.
کارگرفرد در ادامه گفت: همچنین تشکیل پرونده و معرفی یک نفر جهت اخذ تسهیلات تعمیری حوادث 99 به مبلغ 150میلیون ریال و تشکیل پرونده و معرفی جهت اخذ تسهیلات معیشتی 99 به مبلغ 150میلیون ریال در سال گذشته انجام شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم پرداخت کمک بلاعوض را از کارکردهای بنیاد مسکن دانست و گفت: پرداخت مبلغ 96میلیارد و 300میلیون ریال کمک بلاعوض به 321 نفر با عنوان مسکن محرومین موضوع تفاهم‌نامه سه‌جانبه بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و استانداری فارس در سال گذشته پیگیری شده است.
وی از اجرای طرح سنددارکردن اماکن روستایی و شهری در این شهرستان خبر داد و گفت: طرح سنددارکردن اماکن روستایی و ارسال 314 فقره پرونده به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان جهرم جهت صدور سند مالکیت و طرح سنددارکردن اماکن شهری (شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت) و ارسال 222 فقره پرونده به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان جهرم جهت صدور سند مالکیت شهری در سال گذشته انجام شده است. کارگر فرد همچنین از تملک، تفکیک و واگذاری زمین در این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: واگذاری تعداد 294 قطعه زمین خام و تصرفی با کاربری مسکونی به متقاضیان در روستاهای تابعه شهرستان جهرم و تملک مقدار 8 هکتار زمین در روستای تابعه شهرستان جهت واگذاری به متقاضیان واجد شرایط و همچنین اخذ اسناد اراضی تملکی بنیاد مسکن به مقدار 12 هکتار از عملکردهای سال گذشته بنیاد مسکن است.
وی انجام خدمات فنی را از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن در سال گذشته ذکر کرد و گفت: درخواست الحاق مقدار 248هزار و 455 متر مربع از اراضی خارج از روستا به محدوده طرح هادی، درخواست تغییر کاربری 3هزار و 122 متر مربع اراضی غیرمسکونی به مسکونی یا تجاری، بررسی درخواست تفکیک 65هزار و 650 مترمربع اراضی با کاربری مسکونی و بررسی فنی تعداد 569 فقره پرونده مربوط به متقاضیان پروانه ساختمانی در سطح روستاهای تابعه شهرستان جهرم و 855 فقره سایر کارشناسی‌ها در سال گذشته انجام شده است.
مهندس کارگرفرد بیمه واحدهای مسکونی را نیز قابل‌توجه دانست و گفت: در سال گذشته تعداد 520 واحد مسکونی احداثی در برابر حوادث قهری از تسهیلات بنیاد استفاده نموده‌اند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم ادامه داد: نقشه‌برداری از روستاهای قم‌آباد، کراده سیمکان، نظرآباد و سروو جهت اجرای قانون الحاق موادی به قانون سامان‌دهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن (طرح سنددارکردن اماکن روستایی و شهری و نقشه‌برداری از روستاهای آرجویه، چنارسوخته، حسین‌آباد قبله، بهجان و همنده جهت بازنگری طرح هادی و همچنین نقشه‌برداری از روستاهای اوک، چهکلاله و چاه تیز جهت تهیه طرح هادی روستا در سال گذشته انجام شده است.
به گفته وی در حوزه مسکن شهری احداث یک واحد تجاری‌مسکونی واقع در شهر جهرم با زیربنای 430 مترمربع با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و اخذ 26 فقره سند مالکیت املاک شهری انجام 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی