[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

قورباغه‌های زیبا اما سمی‌و قاتل، روزنامه شیراز نوین

قورباغه‌های زیبا اما سمی‌و قاتل
بخش اول
قورباغه‌ها از موجودات دو زیست کره زمین هستند که دارای طیف وسیعی می‌باشند و این در حالی است که برخی از قورباغه‌ها در عین زیبایی، بسیار کشنده و مهلک هستند.
به گزارش نمناک، بیشتر قورباغه‌ها در جنگل‌های بارانی یافت می‌شوند اما بعضی از آن‌ها ممکن است باعث ایجاد ناراحتی‌های جدی و حتی مشکلاتی مثل مرگ باشند و دیگران را قربانی کنند. بعضی از زیباترین قورباغه‌ها در طبیعت به شدت کشنده هستند و برخلاف ظاهر زیبایی که دارند، باید از آن‌ها دوری کرد. در این قسمت از سرگرمی ‌نمناک قصد داریم تعدادی از قورباغه‌های زیبا اما کشنده را به شما معرفی کنیم.
قورباغه دارت طلایی
اول باید از سمی‌ترین قورباغه‌ها شروع کنیم. شاید سمی‌ترین قورباغه در جهان قورباغه دارت طلایی باشد. این قورباغه به شدت آسیب زننده است. سم موجود در بدن این قورباغه از رژیم غذایی‌اش وارد می‌شود و بسته به محل خاص و نوع غذایی که می‌خورد، می‌تواند خطر سم را کاهش یا افزایش دهد اما به اندازه کافی سم دارد و می‌تواند 10 نفر را بکشد. همچنین از خودش در برابر شکار، محافظت بالایی دارد.
قورباغه دارت آبی
قورباغه دارت آبی در قسمت‌هایی از جنوب کشور برزیل یافت می‌شود. این گونه‌ها رنگ آبی بسیار زیبایی دارند و نقاط سیاه روی بدنشان کامل آن‌ها را منحصر به فرد کرده است. این قورباغه‌ها به اندازه کافی سم دارند تا به فرد آسیب وارد کنند و باعث مرگ او ‌شوند. آن‌ها با تغییر رژیم غذایی می‌توانند خطر سم را کاهش یا افزایش دهند. بعضی از انواع این قورباغه‌ها جزء حیوانات خانگی هم محسوب می‌شوند.
قورباغه دارت با پای سیاه
شاید این قورباغه را دیده باشید. این قورباغه سمی ‌با پای سیاه شبیه قورباغه دارت طلایی است. هر دو قورباغه در گونه‌های مختلف زندگی می‌کنند و سم خطرناکی دارند که باعث کشتن انسان هم می‌شود. به همین دلیل در جایی که وجود داشته باشند، خطر دقیقاً همان جاست. البته سم آن‌ها از انواع قبلی کمی‌ضعیف‌تر است اما ممکن است که بتواند یک انسان را از پا در بیاورد.
قورباغه دارت رنگی
قورباغه دارت رنگی یکی از بزرگ‌ترین گونه‌های سمی ‌قورباغه محسوب می‌شود و تقریباً 4 سانت طول دارد و همچنین جزء قورباغه‌های سمی ‌بسیار معروف است. تحقیقات نشان می‌دهد که الگوهای رنگ‌های روشن روی بدن این قورباغه، نه تنها از وجود شکارچی خبر می‌دهد، بلکه می‌تواند در بعضی از فواصل، خودش را استتار کند. این قورباغه رنگی در برزیل و بعضی از نواحی دیگر دنیا یافت می‌شود.
قورباغه فانتاسما
این قورباغه به شدت زیباست و جزء قورباغه‌های بسیار کوچک محسوب می‌شود و فقط یک سانت رشد می‌کند اما نباید به خاطر ظاهر کوچکی که دارد به آن نزدیک شوید زیرا سم او به شدت قوی است و می‌تواند یک فرد جوان را از پا در بیاورد و بکشد. به همین دلیل یکی از کشنده‌های بسیار قوی است. جالب است بدانید که کشندگی سم این قورباغه بیشتر از اعتیاد به مورفین می‌باشد.
ادامه دارد ...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی