[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

حفظ جایگاه فعلی؛ رؤیای شیرازی‌ها!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیرازنوین
دو تیم شیرازی اگر بتوانند رتبه فعلی‌شان را تا پایان فصل حفظ کنند، به موفقیت در خور توجهی دست یافته‌اند.
فجر شهیدسپاسی که درست هفت سال پیش در چنین روزهایی برای آخرین بار در لیگ برتر به میدان رفت، حالا یک هفته ایست رتبه دوم جدول را به خود اختصاص داده و با حفظ همین رتبه می‌تواند راهی لیگ برتر شود. قشقایی هم که از نظر تعداد بازیکن باتجربه یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ از همان ابتدا محسوب می‌شد، فعلاً توانسته خود را از جمع سه تیم پایین جدول خارج کند و این یعنی رهایی از سقوط. 
فجرسپاسی امروز در ارومیه به مصاف نود این شهر خواهد رفت. نود که هفته‌ها قعرنشین رقابت‌ها بود و حتی نمی‌توانست گلی به ثمر برساند، پس از اینکه نخستین پیروزی‌اش را در شیراز برابر قشقایی گرفت، به روند خوبی رسید و حالا توانسته یک پله بالا بیاید. آن‌ها با 17 امتیاز از  19 بازی در رتبه هفدهم قرار گرفته‌اند. فجر هم با 31 امتیاز در رتبه دوم جدول قرار دارد، فاصله‌ای 4 امتیازی با صدرنشین. اما فاصله طلایی پوشان با تیم‌های زیردستی آن‌قدر ناچیز است که حتی پیروزی در بازی امروز هم نمی‌تواند رتبه دومی ‌را برای شاگردان کلانتری تضمین کند! فجر در صورتی که امروز بتواند با یک گل نود ارومیه را شکست دهد و استقلال خوزستان در زمین چوکای تالش با اختلاف دو گل به برتری برسد، نماینده شیراز رتبه دوم جدول را از دست خواهد داد.
سرمربی این تیم هم به همین متزلزل بودن جایگاه تیمش اذعان دارد و می‌گوید: ما نمی‌توانیم به قرار گرفتن در این رتبه آن هم در این مقطع از فصل دل‌خوش باشیم. رقبای سرحال و قبراقی داریم که مترصد امتیاز دادن ما هستند.
کلانتری افزود: بازی در مقابل نود ارومیه مانند سایر بازی‌ها 3 امتیاز دارد. ما هم هفته به هفته پیش می‌رویم و از حالا به جدول انتهای فصل فکر نمی‌کنیم. ما فجر سپاسی هستیم و در برابر هر تیمی ‌فقط به کسب سه امتیاز فکر می‌کنیم؛ داخل و بیرون از خانه هم ندارد. ضمن اینکه بازی‌های اخیر تیم نود را هم دیده‌ایم و می‌دانیم آن‌ها یک تیم قوی از لحاظ بدنی هستند. نود در هفت بازی اخیر خود تنها یک بار شکست خورده و این نشان دهنده روند رو به رشد این تیم در طول فصل است.
دیدار رفت تیم‌های فجرسپاسی و نود ارومیه که در ورزشگاه پارس شیراز برگزار شد، نخستین حضور کلانتری روی نیمکت فجری‌ها در این فصل بود. در آن مسابقه، دانیال کردستانی ‌هافبک تهاجمی ‌و مشهدی فجرسپاسی با یک ضربه آزاد، تک گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رساند.
او در خصوص بازی امروز تیمش به شیراز نوین گفت: ما می‌دانیم که بازی کردن در ارومیه برای هر تیمی‌دشوار است. آن‌ها هفته‌هاست که در خانه خود مغلوب هیچ تیمی ‌نشده‌اند و حالا می‌خواهند شانس خود را برای بقا امتحان کنند. بنابراین از امتیازات هیچ دیداری به سادگی نمی‌گذرند، به‌خصوص دیدارهای خانگی.
کردستانی افزود: من در بازی رفت توانستم گل سه امتیازی فجر را به ثمر برسانم، اما همیشه اولویتم پیروزی تیم بوده است. در بازی امروز هم سعی می‌کنم بازیکن مفیدی باشم و تیمم را به پیروزی برسانم، حالا اگر شد و خودم هم گلزنی کردم، چه بهتر!
دیگر نماینده شیراز یعنی قشقایی، امروز در شیراز به مصاف یکی از مدعیان صعود می‌رود. رضا عنایتی سرمربی سابق قشقایی، امروز به ورزشگاه پارس می‌آید تا روبه‌روی داریوش هرمزی بایستد. تیم عنایتی با 30 امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارد و این شانس را هم دارد که امروز به رتبه دوم برسد. اما قشقایی که با 19 امتیاز در رتبه پانزدهم است، در صورتی که نتواند این بازی خانگی را با پیروزی پشت سر بگذارد، ممکن است دوباره به منطقه خطر بازگردد.
سرمربی قشقایی در خصوص بازی امروز به شیراز نوین گفت: ما در بازی‌های گذشته بدشانس بودیم و امتیازات زیادی را هدر دادیم. بچه‌های ما باید خیلی بهتر در زدن ضربات آخر عمل کنند تا زودتر بتوانیم خودمان را از انتهای جدول جدا کنیم. ما در چهار بازی اخیر به پیروزی نرسیده‌ایم و می‌خواهیم اولین پیروزی در سال جدید را برابر تیم خوب هوادار کسب کنیم.
هرمزی ادامه داد: در بازی رفت نمایش خوبی برابر این تیم تهرانی داشتیم اما اتفاقات خاصی هم در آن مسابقه رخ داد که باعث شکست ما شد. این تنها شکست ما در برابر تیم‌های بالای جدولی بود و امروز می‌خواهیم همین شکست را هم جبران کنیم و نشان دهیم که در برابر تمام تیم‌های مدعی، حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.
مرتضی سنجانکی بازیکن چهارگله قشقایی هم به شیراز نوین گفت: خیلی وقت است گلزنی نکرده‌ام و انگیزه زیادی دارم تا در بازی مقابل هوادار، پنجمین گلم را به ثمر برسانم. اگر در ترکیب اصلی قرار بگیرم، تمام تلاشم را برای باز کردن دروازه حریف انجام خواهم داد.
مهاجم ریز نقش شیرازی افزود: هوادار یکی از تیم‌های این فصل و دارای بهترین خط حمله در بین تمام تیم‌هاست. بنابراین خط دفاعی ما باید هشیار باشد تا ابتدا گل نخوریم و پس از آن‌ها، وظیفه ما مهاجمان است که در محوطه جریمه حریف با دقت عمل کرده و گلزنی کنیم.
در سایر دیدارهای هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم صدرنشین مس در کرمان میزبان تیم چهارم جدول یعنی شهرداری آستارا خواهد بود. ملوان در انزلی به مصاف رایکای بابل خواهد رفت. بادران هم در تهران با آرمان‌گهر سیرجان رقابت می‌کند. 
خوشه طلایی ساوه در ورزشگاه کارگران تهران میزبان شاهین بوشهر است، چوکا در رشت به مصاف استقلال خوزستان می‌رود، پارس جنوبی در جم با گل ریحان البرز دیدار می‌کند و استقلال ملاثانی در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف خیبر خرم آباد خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی