[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

جانشین استاندار در ستاد مدیریت بیماری کرونای فارس: آتش سرخ در ۲۸ شهرستان فارس ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد که بر اساس اعلام رنگ‌بندی جدید، ۲۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.
عبدالرضا قاسم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: بر اساس رنگ‌بندی جدید اعلام‌شده شهرستان‌های استهبان، کوه چنار، خفر، زرقان، بیضا، اوز، آباده، ارسنجان، اقلید، جهرم، خرم‌بید، داراب، زرین‌دشت، شیراز، فراشبند، فسا، فیروزآباد، کازرون، کوار، گراش، لارستان، مرودشت، ممسنی، بختگان، بوانات، پاسارگاد، سرچهان و نی‌ریز در وضعیت 
قرمز هستند.
او افزود: همچنین بر اساس آخرین اطلاعات اعلام‌شده، شهرستان‌های سروستان، خرامه، رستم، سپیدان، قیر و کارزین، خُنج، مُهر و لامرد در وضعیت نارنجی هستند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: در شهرهای قرمز، حضور کارمندان ادارات ارائه‌دهنده خدمات مهم به یک‌سوم کاهش پیدا می‌کند.
به گفته قاسم‌پور، در سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دوسوم کارمندان به‌صورت دورکار، کارهای مربوطه را انجام می‌دهند.
او با بیان اینکه در شهرستان‌های قرمز فعالیت مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل است، تأکید کرد: استفاده از ماسک، خودداری از برگزاری دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است. استفاده از وسایل نقلیه عمومی پرازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و به‌خصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کروناست.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا یادآور شد: تردد شبانه در تمام شهرهای کشور از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد ممنوع و مشمول جریمه است.
قاسم‌پور همچنین با اشاره به شدت‌یافتن وضعیت شیوع کروناویروس در این استان، اعلام کرد که شمار مراجعه روزانه به مراکز سرپایی درمان کرونا در فارس به ۳هزار نفر رسیده است.
او به آغاز فاز جدید تشدید طرح نظارت و بازرسی بر فعالیت اصناف و ادارات در شیراز هم اشاره کرد و گفت: نظارت و بازرسی‌ها تعطیلی‌بردار نیست و در حال حاضر ۳۵۰ اکیپ نظارتی در تمامی شهرستان‌های استان فارس فعال هستند. 
قاسم‌پور با تأکید بر اینکه برای مهار موج سهمگین همه‌گیری کرونا هیچ راهی جز اعمال و تشدید محدودیت‌ها نیست، اضافه کرد: آمارهای ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان فارس با شیب تند در حال افزایش است؛ به‌نحوی که آمار بستری‌ها روزانه به ۳۵۰ نفر 
رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی