[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

وارد وضعیت سیاه شدیم، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، با اعلام افزایش آمار به هر سه دقیقه یک مورد بستری بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم کرونا و همچنین ثبت هر یک ساعت، یک مورد فوت در استان، شرایط کنونی را بسیار بحرانی خواند.
دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام این خبر گفت: این روند افزایشی به‌منزله فراتررفتن از وضعیت قرمز و ورود به مرحله سیاه کرونایی در استان است که زنگ خطر این بحران را بلندتر از همیشه به صدا درآورده است.
او تأکید کرد: در شرایطی به سر می‌بریم که برای برون‌رفت از این چالش، تمامی افراد جامعه می‌بایست به‌عنوان یک کادر سلامت عمل کرده و به‌نحو جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های اعمال‌شده پایبند باشند.
دکتر لطفی اظهار کرد: با وجود پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته درباره این شرایط و اعلام فراخوان و آماده‌باش به تمامی بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و خیریه در استان، اما با توجه به آمار روزافزون بیماران جدید نیازمند بستری، در زمینه پذیرش بیماران با بحران مواجه هستیم و بار مراجعه به بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها در طی روزهای اخیر به‌نحو قابل‌توجهی افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز مراکز منتخب ۱۶ساعته را خط مقدم رسیدگی به افراد مشکوک و دارای علائم کرونا اعلام کرد و با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت‌گرفته درمورد این مراکز، از مردم خواست تا در صورت مشاهده علائم، ابتدا به پزشک خانواده یا این مراکز مراجعه کنند.
او با اشاره به لغو عمل‌های جراحی غیراورژانسی و زیبایی در تمامی مراکز درمانی استان تا اطلاع ثانوی، از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و همچنین کاهش بار مراجعه به مراکز، در شرایط کنونی تنها برای موارد اورژانسی به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.
دکتر لطفی همچنین در این نشست آمار مبتلایان به کروناویروس و جان‌باختگان این بیماری در استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روند انجام اکسیناسیون علیه کروناویروس به جامعه هدف را نیز در این نشست مورد بررسی قرار داد.
همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در خصوص اقدامات حوزه‌های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، چگونگی انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان، انجام تست‌های کروناویروس، مأموریت‌های اورژانس و تحلیل‌های آماری کووید ۱۹ توضیحاتی ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی