[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

مذاکرات هسته‌ای با قدرت دنبال شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نقش ضعیف تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در وقوع حادثه نطنز را بی‌تأثیر ندانست و گفت: علت برخی از این خراب‌کاری‌ها را باید در دیپلماسی لبخند جست‌وجو کرد.
ابراهیم عزیزی با اشاره به اقدام خرابکارانه روز یکشنبه در سایت هسته‌ای نطنز گفت: این وقاحت دشمن، نتیجه دیپلماسی لبخند و قدم‌زدن با کسانی است که هرگز خواهان پیشرفت ملت ایران نیستند؛ به‌طوری که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صراحتاً اعلام می‌کند که مقابله با ایران هسته‌ای کار اصلی این رژیم است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: وزیر دفاع آمریکا در دیدار چند روز اخیر با وزیر جنگ رژیم صیونیستی می‌گوید دولت بایدن به حمایت از امنیت رژیم صهیونیستی پایبند است و در عین حال آمریکا در مقابل این اقدامات خراب‌کارانه سکوت اختیار می‌کند و از مذاکره با ایران و برگشتن به برجام سخن می‌گوید.
عزیزی این رفتار‌های متناقض آمریکا را نشانه عدم صداقت آنها دانست و گفت: هرچند که هیچ‌وقت آمریکا قابل‌اعتماد نیست اما شرط برگشت ما به مذاکرات لغو کامل تحریم‌هاست.
او با بیان اینکه این‌گونه برخوردها مصداق کامل تروریسم هسته‌ای است که رژیم صهیونیستی به‌عنوان عامل اصلی این‌گونه خراب‌کاری‌ها دنبال می‌کند، افزود: بهتر است دولت به جای تخریب و دنبال‌کردن حواشی، در مذاکرات هسته‌ای با قدرت و هوشمندی بیشتری عمل کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان کرد: لغو کامل تحریم‌ها در مذاکرات هسته‌ای خواسته نمایندگان ملت است و تیم مذاکره‌کننده ما باید در مذاکرات این حرف را به کرسی نشانده و از منافع ملی حفاظت کند.
عزیزی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که با دیپلماسی لبخند در برابر دشمنان ملت ایران نمی‌توان به نتیجه‌ای که منافع ملی را تأمین کند رسید؛ لذا حاصل این نوع رویکرد، اقدامات خراب‌کارانه دشمن است که نمونه آن را در نطنز مشاهده کردیم.
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا به‌عنوان شریک اصلی رژیم صهیونیستی باید پاسخ‌گوی اقدامات نامتعارف و تروریستی خود در قبال ایران باشد، افزود: آنها باید منتظر اقدام متقابل نیز باشند؛ چراکه دوران «بزن و دررو» تمام 
شده است. 
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بررسی حادثه نطنز در دستور کار کمیسیون امنیت ملی است، همچنین خواستار دقت نظر بیشتر دستگاه‌های امنیتی برای حفاظت از دستاوردهای هسته‌ای شد و گفت: نیاز است با هوشیاری بیشتری در مقابل این اقدامات خراب‌کارانه ظاهر شد.
او تأکید کرد: اینکه دشمن این‌گونه به خود اجازه می‌دهد که به تأسیسات ما حمله کند، قابل‌تأمل است و تیم مذاکره‌کننده ما باید دلایل این مسائل را به‌خوبی تجزیه و تحلیل کرده و در مذاکرات آتی، به‌عنوان یک اهرم فشار بر دشمن از آن 
استفاده کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی