[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

فعالیت‌های جهادی در لارستان ادامه‌دار است ، روزنامه شیراز نوین

مهندس امیر برومند مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان با گرامیداشت سال پشتیبانی تولید و همچنین سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل(ره) و تأسیس نهاد بنیاد مسکن گزارشی از فعالیت‌های توسعه و محرومیت‌زدایی در این شهرستان را ارائه داد و بیان داشت: در سالی که گذشت، با اجرای طرح‌های عمرانی شاهد تحول و توسعه در سایه محرومیت‌زدایی و فعالیت جهادی در 
شهرستان بوده‌ایم.
به گزارش روابط‌عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهدس برومند مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان با بیان اینکه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در تاریخ 21 فروردین سال 1358 به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی‌ایران به‌منظور تأمین مسكن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای كشور و ساخت واحدهای مسكونی شهرها در چهارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشكیل گردیده است، گفت: بنیاد با تأکید بر آرمان‌های نظام اسلامی و امام راحل(ره) در جهت رفع محرومیت و تأمین مسکن نیازمندان در شهرستان گراش گام‌های ارزنده برداشته است.
وی از پرداخت بیش از 80میلیارد تومان تسهیلات طرح ویژه بهسازی، حوادث، مسکن محرومان و تعمیری، معیشتی و بلاعوض به تعداد 1500 فقره به‌صورت ضمانت زنجیره‌ای در این شهرستان خبر داد.
مهندس برومند افزود: پرداخت 785 فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن (با سقف فردی 500میلیون ریال) به مبلغ کل 400میلیارد ریال، پرداخت 258 فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن (با سقف فردی 400میلیون ریال) به مبلغ کل 103میلیارد و 200میلیون ریال، پرداخت 450 فقره تسهیلات حوادث به‌همراه بلاعوض 50 و 250 و 290میلیون ریالی (احداثی، تعمیری و معیشتی) در سال گذشته پیگیری شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان ادامه داد: 340 فقره تسهیلات و بلاعوض مسکن محرومان (با سقف فردی 500میلیون ریال تسهیلات و 300میلیون ریال بلاعوض) به مبلغ کل 272میلیارد ریال و 100 فقره تسهیلات بلاعوض برای خا‌نواده‌های دومعلولی تحت‌پوشش سازمان بهزیستی، اقشار کم‌درآمد، طلاب، ایتام و... نیز در سال گذشته پرداخت شده است. مهندس برومند همچنین از پرداخت 890 فقره تسهیلات بلاعوض محرومان، حوادث (احداثی، معیشتی و تعمیری)، دومعلولی، اقشار کم‌درآمد، ایتام، تفاهم‌نامه سه‌جانبه و طلاب به مبلغ کل 200میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان گفت: ساخت پروژه 88 واحدی لارستان در زمینی به مساحت 14386 مترمربع وسعت، مشتمل بر ۲1 بلوک که 19 بلوک آن 4واحدی و 2 بلوک 6واحدی می‌باشد، با زیربنای 9۶۲۴ مترمربع و ۹۶۰۰ مترمربع خیابان و فضای سبز و پارکینگ با هزینه تقریبی 200میلیارد ریال از دیگر عملکردهای بنیاد مسکن در سال گذشته است. وی همچنین از ثبت‌نام و تشکیل پرونده طرح اقدام ملی مسکن جهت 2554 نفر که 1177 نفر افتتاح حساب کرده‌اند، خبر داد و گفت: تاکنون مبلغ 63.6میلیارد تومان آورده متقاضیان واریز شده است. به گفته برومند، شروع به کار پروژه 169واحدی طرح اقدام ملی مسکن لار با تعداد 1209 استعلام صدور پروانه ساخت روستایی با نظارت ناظران فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان و با متراژ کل 118350 مترمربع و صدور 522 فقره کارت بیمه‌نامه ساختمانی دریافت‌کنندگان تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان از دیگر کارکردهای بنیاد است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان همچنین از واگذاری 910 قطعه زمین به جوانان فاقد مسکن و واجد شرایط در روستاها خبر داد و گفت: تملک 60 هکتار اراضی ملی در روستاها و شهرها و صدور 660 جلد سند مالکیت اماکن روستایی و شهری با همکاری ادارات ثبت اسناد لارستان،‌ جویم و بیرم و همچنین اجرای طرح‌های بهسازی روستایی شامل تک لبه، کانیو، زیرسازی و دیوار حائل جهت 18 روستا از محل اعتبارات ارزش افزوده، سیل و ملی با جمع کل اعتبار 35میلیارد ریال و بازنگری و تهیه طرح هادی جهت 12 روستای لارستان در سال گذشته دنبال شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی