[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

کاندیداها فضای انتخابات را پرشور کنند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: فرمانداران به عنوان رؤسای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا باید بر اجرای دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های مقابله با کرونا به صورت جدی نظارت کنند. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در همایش فرمانداران استان با بیان اینکه در حال گذراندن دوران پیک بیماری کرونا هستیم و امیدواریم شاهد کاهش این بیماری باشیم، اظهار داشت: حفاظت از سلامتی و جان مردم در این دوران اهمیت دارد و در کنار آن باید به معیشت مردم نیز توجه شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه انتخابات فرصتی است که مردم با آرای خود تلاش می‌کنند در قوه مجریه و همچنین پارلمان‌های محلی اثرگذار باشند، ادامه داد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری و نیز قانون، تلاش ما بر این است که انتخاباتی سالم، قانونمند، رقابتی، مشارکتی و امن برگزار کنیم. وی با بیان اینکه اعضای شعب باید افرادی متعهد و بی طرف باشند که از ابتدا تا انتها در شعب حضور داشته باشند و در شرایط فعلی حاضر به پذیرش مسئولیت باشند، گفت: فرماندار به عنوان مجری انتخابات باید نیروهایی که برگزارکننده انتخابات هستند را انتخاب کند و بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشد تا شاهد انتخاباتی خوب و مطلوب باشیم. استاندار فارس با تأکید بر اینکه بی طرفی همه عوامل دخیل در انتخابات باید مدنظر قرار داشته باشد، افزود: هم عوامل اجرایی و هم عوامل نظارتی و همچنین همه دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند، حق ندارند به نفع یا علیه کاندیداها وارد صحنه شوند، اما همه وظیفه دارند برای ایجاد مشارکت حداکثری تلاش کنند.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه اگر کسی با عملکرد خود در انتخابات موجب کاهش مشارکت مردم شود نام این اقدام خدمت نیست، تصریح کرد: اینکه حلقه را به قدری تنگ کنیم که مردم احساس کنند کاندیدایی برای انتخاب ندارند، ضربه به امنیت و منافع ملی است. این موضوع مهم‌تر از جناح و دسته است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه همه افرادی که بر اساس اختیارات قانونی دست‌اندرکار انتخابات هستند باید برای افزایش مشارکت مردم در این عرصه تلاش کنند، ادامه داد: تاکنون بعضی تصمیمات زمینه کاهش مشارکت مردم را در انتخابات فراهم کرده است و امیدواریم از این پس این اقدامات جبران شود و بستر مشارکت مردم افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه فرمانداران به عنوان رئیس هیئت اجرایی انتخابات باید امکانات کافی برای برگزاری انتخابات در اختیار داشته باشند، تأکید کرد: فرمانداران موظف‌اند افراد آشنا و متعهد به قانون و باتجربه را در برگزاری انتخابات به کار بگیرند. استاندار فارس با بیان اینکه شرح وظایف هرکدام از دست اندرکاران انتخابات باید به روشنی به آن‌ها ابلاغ شود تا به خوبی با وظایف خود آشنا باشند، افزود: افراد آگاه باید اهداف، نتایج و دستاوردهای انتخابات را برای مردم تشریح کنند تا فضای گرم و پرشوری برای برگزاری انتخابات در جامعه ایجاد شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه همه نامزدهایی که از سازوکارهای قانونی عبور کرده اند، صلاحیت دارند که در فضای انتخابات فعالیت تبلیغاتی کنند، اظهار داشت: نباید اجازه داد که جو امنیتی و مزاحمت برای کاندیداها مانع از حضور پرشور آن‌ها در صحنه شود و فرمانداران موظف هستند زمینه فعالیت کاندیداها را فراهم کنند تا شرایط انتخاباتی سالم مهیا شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس خواستار تشریح برنامه‌ها و موفقیت‌های دولت توسط فرمانداران به منظور ایجاد امیدواری در جامعه و افزایش مشارکت مردم در انتخابات شد و گفت: رسیدگی به مسائل مردم و تلاش برای رفع موانع و مشکلات آن‌ها از جمله وظایف فرمانداران است که امیدواری و آرامش را در جامعه گسترش می‌دهد.
در این جلسه فرمانداران شهرستان‌های استان فارس و معاونان استانداری به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای برگزاری هرچه مطلوب تر انتخابات پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی