[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اقدام خراب‌کارانه در نطنز را در سرزمین متجاوز تلافی خواهیم کرد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت تأکید کرد که در زمان مناسب خود اقدام خراب‌کارانه علیه تأسیسات هسته ای نطنز را تلافی خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در ابتدای این نشست خبری با محکوم کردن حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز که خسارت‌هایی را به همراه آورد، اقدام علیه سایت هسته‌ای نطنز را نشان دهنده شکست دشمنان پیشرفت صنعتی و سیاسی ایران دانست.
وی گفت: ایران ضمن محکوم کردن این حرکت و تأکید برخورد جامعه بین المللی با این تروریسم هسته‌ای، حق خود برای اقدام علیه عاملان و مباشران این حمله را محفوظ می‌داند. دولت ایران برای ناکام گذاشتن این هدف، با جدیت گسترش فناوری هسته‌ای و تلاش برای رفع تحریم را ادامه خواهد داد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: در زمان مناسب خود اقدام خراب‌کارانه علیه تأسیسات هسته ای نطنز را تلافی خواهیم کرد.
ربیعی با بیان اینکه این اقدام خراب‌کارانه برای جلوگیری از توسعه چشمگیر کشور از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه از سوی دیگر است، اظهار کرد: این خراب‌کاری هرچند موقتاً آسیب‌های محدودی به فعالیت غنی سازی وارد کرده، اما سازمان انرژی اتمی اطمینان داده است که در مدت زمان کوتاهی بخش بزرگی از آسیب‌ها را جبران کرده و در مسیر بازسازی بنابر تصمیم اتحاذ شده از فناوری‌های جدیدتر استفاده خواهد شد. وی یادآور شد: برای ما کاملاً روشن است که ریشه این اقدام تروریستی، عصبانیت دشمنان صهیونیستی از تلاش اعضای برجام برای احیای کامل این توافق در هفته‌های گذشته است و هدف نهایی آن جلوگیری از ادامه این روند دیپلماتیک سازنده است.
سخنگوی دولت تأکید کرد: البته ما متعهد به تلافی هم سطح در زمان و با شدتی متناسب هستیم اما اجازه نخواهیم داد که دشمنان به اهداف سیاسی خود دست پیدا کنند. وی گفت: از همه طرف‌های برجام و همینطور دولت آمریکا که خود را طرفدار دیپلماسی می‌داند، انتظار داریم که این حمله را محکوم کرده و تعهد خود را به اعلام تعارض اقدامات خراب‌کارانه و تروریستی با فرایندهای دیپلماتیک جاری اعلام کنند.
ربیعی در پاسخ به این پرسش که چقدر امکان رفع تحریم‌ها وجود دارد، اظهار کرد: ما تا امروز برای آمریکا هیچ جای ابهامی باقی نگذاشته ایم که برای بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات راهی جز لغو تمام تحریم‌هایی که در دوره ترامپ اعمال شده وجود ندارد. نوبت آمریکاست که ثابت کند برای بازگشت به برجام جدی است.
سخنگوی دولت گفت: مذاکرات انجام گرفته در کمیسیون مشترک برجام تا امروز سازنده و در مسیر درستی به پیش می‌رود. منتظریم آمریکا به جای بازی با کلمات، با گام‌های عملی برای اثبات حسن نیت خود بردارد. 
وی با بیان اینکه دولت ترجیح می‌دهد میراثی بدون تحریم را به دولت بعدی واگذار کند، تصریح کرد: اما در عین حال مایل هم نیستیم که شتاب‌زده رفتار کنیم. اگر آمریکا آماده انجام تعهداتش باشد، ما هم متقابلاً آماده انجام تمام تعهدات خودمان هستیم؛ در غیر این صورت، گذشت زمان ممکن است احیای برجام را بسیار دشوارتر کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی