[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

شرایط فارس بحرانی است ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار در ستاد مدیریت بیماری کرونای فارس شرایط این استان را بحرانی ارزیابی و خاطرنشان کرد: روزانه نیمی از تست‌های کرونای افراد مشکوک، مثبت می‌شود.
عبدالرضا قاسم پور در گفت‌وگو با ایسنا افزود: تعداد مراجعه روزانه مراکز سرپایی به حدود ٤ هزار نفر رسیده و ضریب اشغال تخت‌ها نیز بالاست و تقریباً همه بیمارستان‌ها اشباع و پر شده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: حدود ٩٠٠ تخت به مجموعه تخت‌های کرونایی فارس اضافه شده و همه بیمارستان‌ها در کنار بخش بهداشت و درمان قرار گرفته‌اند.
قاسم پور با اعتقاد به اینکه صنوف قرار گرفته در گروه یک، بخش زیادی از جامعه صنفی را در بر می‌گیرد، گفت: متأسفانه تقریباً ۷۰ درصد از مشاغل جزو گروه یک محسوب می‌شوند که در شرایط محدودیت کرونا، اجازه فعالیت دارند. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تصریح بر این نکته که همه مشاغل ضروری هستند اما در شرایط بحرانی و سیاه بیماری کرونا ضرورتی برای فعالیت همه مشاغل دیده نمی‌شود و لازم است در این شرایط رفت و آمدها کنترل شده باشد و شهر خلوت شود، افزود: از ابتدای آغاز موج چهارم بیماری به ویژه یک هفته اخیر، نظارت‌ها را جدی تر و قوی تر کرده‌ایم.
قاسم پور ادامه داد: مانور گشت نظارتی نیز در فرمانداری شیراز برگزار شد و ٤٠ اکیپ برای نظارت بر فعالیت اصناف در شیراز، صدرا، بخش مرکزی و ارژن فعال شده و در ٣٥ شهرستان دیگر بازرسی میدانی از بازار، مراکز، اصناف و بخش‌های دولتی و غیردولتی ادامه دارد.
او با بیان اینکه مخاطب نظارت ما تنها اصناف نیستند و در بعضی از گروه‌های شغلی ادارات وظیفه کنترل و نظارت دارند و در صورت کوتاهی و تخلف، با مدیرکل دستگاه برخورد خواهد شد، عنوان کرد: در بخش دولتی نیز تقویت نظارت بر بخش اداری، رعایت پروتکل‌ها، نظارت بر اماکن دولتی تحت پوشش، اعمال دورکاری کارکنان، عدم ارائه خدمات به کرونا مثبت‌ها و... دنبال می‌شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اضافه کرد: در اکیپ‌های بازرسی از بخش دولتی نمایندگان استانداری، نماینده دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نماینده سازمان مدیریت برنامه ریزی حضور دارند و طی روزهای گذشته به ١٠ مدیرکل به جهت عدم رعایت پروتکل‌ها در مجموعه‌های اداری تذکر داده شد. ٢٤ ساعت بعد دوباره ناظران مراجعه می‌کنند و در صورت عدم اصلاح موارد مورد تذکر، به هیئت تخلفات اداری معرفی می‌شوند.
قاسم پور تأکید کرد: انتظار از مدیران این است که رعایت کنند و هیچ تعارفی با هیچ مدیر و کارکنان در هیچ رده و سمتی نداریم و در صورت رعایت نشدن ضوابط بهداشتی و قانونی برخورد انجام خواهد شد.
معاون استانداری فارس همچنین به نظارت بر ترددهای خودرویی و مبادی ورودی و خروجی به شیراز هم اشاره و بر تداوم این مهم توسط پلیس راهور و اعمال قانون در صورت تخلف و برگشت رانندگان پلاک‌های غیر بومی تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی