[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

فرماندار آباده: تعطیلی اصناف از ساعت ١٩ ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی، گروه شهرستان‌ها، آباده
فرماندار آباده گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان آباده در وضعیت فوق قرمز کرونایی (سیاه)، کلیه اصناف و بازاریان شهرستان آباده به مدت ده روز از ساعت ١٩ تا ۶ صبح تعطیل هستند. زین العابدین نیک مرام در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده گفت: به منظور پیشگیری از رفت‌ها و آمدها و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از دوشنبه 23 فروردین ماه محدودیت‌های جدید اعمال شد. وی با بیان اینکه این محدودیت‌ها با توجه به آمار صعودی ابتلا شهروندان به ویروس کروناست، گفت: اصناف گروه یک تنها تا ساعت ١٩ مجاز به فعالیت بوده و پس از این ساعت هرگونه فعالیت ممنوع است.
 وی با بیان اینکه متأسفانه هم اکنون در وضعیت فوق قرمز کرونایی به سر می‌بریم و آمارهای ابتلا به کرونا و آمار فوتی‌ها در حال افزایش است، گفت: مابقی صنوف خارج از اسامی اعلام شده در تمام مدت شبانه روز تعطیل خواهند بود. رئیس ستاد مدیریت بحران با تأکید بر خودداری از برگزاری هرگونه همایش و تجمع گفت: تالارها در شرایط قرمز مجاز به فعالیت نیستند و هرگونه مراسم عروسی و عزا در سطح شهرستان ممنوع است. وی با ذکر این مطلب که ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان آباده ممنوع است، افزود: تردد تمام خودروها از ساعت ٢٠ لغایت ٣ بامداد در معابر ممنوع بوده و متخلفان ٢٠٠هزار تومان جریمه می‌شوند. فرماندار با تقدیر از همراهی مساجد، تکایا و هیئات مذهبی با ستاد مدیریت بحران تأکید کرد که از وجود این عزیزان در مقابله شیوع ویروس کرونا در شهرستان استفاده شود. نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه مصوبات این ستاد برای ماه مبارک رمضان به زودی ابلاغ می‌شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی در آباده امسال در ماه مبارک رمضان هیچ گونه برنامه مذهبی برگزار نخواهد شد. وی افزود: آرامستان‌های شهرستان آباده و توابع در روزهای پنجشنبه و جمعه به طور کامل تعطیل بوده و خودروهای متخلف توسط پلیس اعمال قانون می‌شوند.
نیک مرام با بیان اینکه نوبت دهی و جلوگیری از تجمع در بانک‌ها و دفاتر پیشخوان انجام شود، گفت: مصوبات ستاد مدیریت بحران در حکم قانون و مورد تأکید است. کلیه کارخانجات و واحدهای تولیدی نسبت به رعایت کردن مصوبات این ستاد اقدام کنند. رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده نیز با بیان اینکه از ابتدای فروردین ٣٨٠ نمونه مثبت داشتیم، گفت: بیش از ٩٠ درصد مبتلایان به کرونا مربوط به چند روز اخیر است و شاهد یک شیب عمودی از ١۴ فروردین در آباده بودیم. دکتر کامران مهدوی با بیان اینکه هم اکنون ١٢٧ تخت در بیمارستان و ٣٢ تخت در آی سی یو پیش بینی شده است، گفت: متأسفانه در طول دو روز گذشته ۵٠ درصد ظرفیت بیمارستان تکمیل شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی