[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

تاکسی‌های رباتیک در دبی آزمایش می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

قرار است از سال ۲۰۲۳ میلادی سرویس خودروهای خودران اشتراکی به طور آزمایشی در دبی راه‌اندازی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، طبق گزارش جدید شرکت خودروسازی «کروز»، در ۲۰۲۳ میلادی ناوگانی از تاکسی‌های رباتیک خودران مسافران را در دبی جابه‌جا می‌کنند.
شرکت مذکور طی یک طرح آزمایشی که از سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز می‌شود، خودروی خودران «اوریجین» را در دبی به کار می‌گیرد.
در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش خودروهای خودران، شرکت مذکور سرویس تجاری آن را در امارات متحده عربی ارائه می‌کند. البته هنوز تاریخی برای شروع آن اعلام نشده است.
کروز، خودروی اوریجین را در سال ۲۰۱۹ میلادی رونمایی کرد. اوریجین طوری طراحی شده تا به طور اشتراکی استفاده شود و در آن هیچ ابزاری برای کنترل خودرو مانند فرمان یا پدال وجود ندارد. علاوه بر آن خودروی مذکور موتور نیز ندارد و کاملاً برقی است و می‌تواند در هر سفر ۴ مسافر را جابه‌جا کند.
شرکت مذکور تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیش از ۴ هزار خودروی خودران در دبی عرضه کند. از سوی دیگر هرچند کروز مشغول آزمایش خودروهایش در دبی است، اما امیدوار است نخستین سرویس تجاری خود را قبل از سال ۲۰۲۳ میلادی در سانفرانسیسکو راه‌اندازی کند. این در حالی است که دبی تصمیم دارد تا سال۲۰۳۰ میلادی ۲۰ درصد سفرهای شهری را با خودروهای خودران انجام دهد.
جنرال موتورز و هوندا از شرکت کروز پشتیبانی می‌کنند. قرار است تولید خودروی اوریجین سال آینده در کارخانه جنرال موتورز در دیترویت آغاز شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی