[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

مدال نقره آسیا بر گردن ستاره شیرازی، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
 میثم دلخانی که با پیروزی در سه بازی متوالی به دیدار نهایی وزن 63 کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی آسیا راه یافته بود، در دیدار فینال تن به شکستی سنگین داد و از دستیابی به مدال طلا بازماند.
مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا صبح روز سه‌شنبه 24 فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد. میثم دَلخانی فرنگی‌کار وزن 63 کیلوگرم تیم ملی، در نخستین دیدار به مصاف «اورماتبک آماتوف» از کشور قرقیزستان رفت و با نتیجه قاطع 5 بر صفر به برتری رسید.
او در دور دوم حریف سرسخت و نامداری پیش رو داشت. حریف او، المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از کشور ازبکستان بود. دیدار این دو قهرمان تا ثانیه‌های پایانی با حساسیت و جذابیت بالایی همراه بود و در نهایت فرنگی‌کار شیرازی بود که با نتیجه 9 بر 7 به پیروزی رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد.
دلخانی در نیمه نهایی، هان جائه چانگ از کره جنوبی را پیش رو داشت. او در همان ابتدای مسابقه و پس از گرفتن یک اخطار و امتیاز از حریف، با سه فن بارانداز متوالی نتیجه کار را هفت بر صفر کرد و سه دقیقه نخست را با همین نتیجه به پایان رساند. او تنها به یک امتیاز دیگر برای پایان دادن به این مبارزه نیاز داشت اما در سه دقیقه دوم ورق برگشت و کشتی‌گیر کره‌ای پس از گرفتن یک اخطار و امتیاز از دلخانی، با یک فن 4 امتیازی، اختلاف را به 2 امتیاز کاهش داد. 
در فاصله 4 ثانیه مانده به پایان این مبارزه نفس‌گیر، چانگ کره‌ای، یک فن 3 امتیاز دیگر روی دلخانی اجرا کرد اما داوران مسابقه این امتیازات را به دلیل استفاده کشتی‌گیر کره جنوبی از پا، رد کردند تا یک امتیاز دیگر به نماینده ایران تعلق گرفته و در نهایت میثم دلخانی با پیروزی 8 بر 5 راهی دیدار پایانی شود.
در دیدار پایانی، دلخانی در برابر سلطان آسیتولی از قزاقستان قرار گرفت و در حالیکه چهار امتیاز از حریف خود پیش بود، به یک باره 5 امتیاز از دست داد تا سه دقیقه نخست را بازنده به پایان ببرد. او در سه دقیقه دوم سعی در جبران یک امتیاز عقب افتادگی داشت اما باز هم اسیر فن کمر حریف شد و با ضربه فنی تن به شکست داد.
بدین ترتیب این کشتی‌گیر جوان شیرازی به مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا قناعت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی