[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

هفته بیستم لیگ دسته اول چهار امتیاز ارزشمند برای فوتبال شیراز، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری 9 دیدار هفته بیستم خود را به انجام رساند و در مهمترین بازی‌ها، دو تیم شیرازی موفق به کسب چهار امتیاز شدند.
قشقایی که در شیراز پذیرای تیم بالای جدولی و مدعی هوادار بود، در پایان برابر این تیم با تساوی بدون گل به کار خود پایان داد.
در این مسابقه که در هوایی بارانی و مطبوع برگزار شد، سطح کیفی خوبی را از دو تیم شاهد نبودیم و تیم‌ها کمتر روی دروازه یکدیگر موقعیت ایجاد کردند.
در نیمه نخست تنها موقعیت جدی بازی در آخرین ثانیه‌ها رقم خورد، جایی که علی آزادمنش مدافع راست قشقایی وارد محوطه جریمه شد و با ضربه پای چپ دروازه هوادار را هدف قرار داد اما توپ او با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در این نیمه شاهد اعتراضات زیادی از سوی دو تیم به نحوه قضاوت داور مسابقه بودیم. به‌خصوص تیم هوادار که در دقایق 26 و 27 به دلیل به وجود آمدن صحنه‌های مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه قشقایی، به‌شدت به داور مسابقه معترض شدند و داور مجبور شد برای آرام کردن آن‌ها دست به کارت شود. در نیمه دوم هم روند نیمه نخست دنبال شد و بازی بیشتر در میانه‌های میدان جریان داشت. در بیست دقیقه پایانی، هوادار میل بیشتری به گلزنی نشان داد و قشقایی عقب کشیده بود. در دقیقه 69 تنها موقعیت جدی هوادار روی یک ضربه کرنر به دست آمد که ضربه سر مدافع به جلو آمده این تیم به شکل خطرناکی از روی دروازه قشقایی به بیرون رفت. چهار دقیقه بعد نیز سعید بحرکاظمی با یک شوت راه دور دروازه مسلم حق‌شناس را هدف قرار داد که این دروازه سابق قشقایی در دو مرحله توپ را مهار کرد.
در نهایت پس از پنج دقیقه وقت تلف شده، این مسابقه با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید تا هوادار با 31 امتیاز در رتبه پنجم و قشقایی با 20 امتیاز در رتبه پانزدهم باقی مانند.
اما فجر رده دومی که به ارومیه رفته بود تا با تیم دوم جدول از انتها دیدار کند، تا دقایق پایانی برابر حریف خود متوقف شده بود اما حمید نعمتی هافبک تدافعی و با تجربه این تیم با گلزنی در دقیقه 85 سه امتیاز بسیار ارزشمند را به حساب شاگردان کلانتری واریز کرد.
با وجود کسب این سه امتیاز، فجر یک پله در جدول سقوط کرد، چون تیم استقلال خوزستان برابر چوکای تالش با دو گل اختلاف پیروز شد و با تفاضل گل بهتر نسبت به طلایی‌پوشان شیرازی، در رتبه دوم ایستاد.
مس کرمان صدرنشین رقابت‌ها با دو گل شهرداری آستارا را شکست داد، پارس جنوبی جم سه بر یک گل ریحان البرز را مغلوب کرد، خیبر خرم آباد در اهواز با یک گل بر استقلال ملاثانی غلبه کرد، ملوان هم با یک گل رایکا را شکست داد، خوشه طلایی ساوه با یک گل بازی را به میهمانش شاهین بوشهر واگذار کرد و بادران تهران دو بر صفر آرمان‌گهر سیرجان را مغلوب کرد. در هفته بیست و یکم این رقابت‌ها، روز دوشنبه هفته آینده فجر در دیداری بسیار حساس و در شیراز میزبان مس کرمان است و قشقایی در بابل به مصاف رایکا خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی