[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

بعید است میزبانی قهرمانی آسیا به شیراز واگذار شود می خواهیم روی استعدادیابی تمرکز کنیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
شیراز بیش از دو سال در انتظار میزبانی از مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا بود، اما در نهایت با تصمیم کنفدراسیون هندبال آسیا، این میزبانی از شیراز و به طور کلی از کشورمان گرفته شد تا کشور کوچک بحرین این میزبانی را عهده‌دار شود. دلیل گرفته شدن این میزبانی از ایران، شیوع گسترده کرونا بود.
اما هفته گذشته اعلام شد که کنفدراسیون هندبال آسیا، میزبانی مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا را به ایران واگذار کرده. خبری خوشحال‌کننده و در عین حال مبهم! اگر میزبانی مسابقات جوانان به دلیل شیوع کرونا از ایران گرفته شده، چطور برگزاری مسابقات بزرگسالان به همین کشور واگذار می‌شود؟
رضا غلامشاهی رئیس هیئت هندبال استان فارس در پاسخ به این سؤال شیراز نوین گفت: مسابقات بزرگسالان آسیا در دی‌ماه 1400 برگزار خواهد شد و ان‌شاالله تا آن زمان، شرایط در کل جهان عادی‌سازی خواهد شد. بنابراین نامه کتبی به ایران آمده و کشور ما به طور قطع، میزبان رقابت‌ها خواهد بود.
با توجه به منع شیراز از میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا، حالا این انتظار در بین ورزش‌دوستان شیرازی شکل گرفته که میزبانی مسابقات قهرمانی بزرگسالان، به شیراز واگذار شود. اما غلامشاهی چنین چیزی را هم چندان محتمل نمی داند: شیراز یکی از گزینه‌هاست اما گزینه اصلی وزارتخانه، خود تهران است و ورزشگاه آزادی. البته شیراز و اصفهان هم در گزینه‌ها قرار دارند اما بعید است این میزبانی به شهری جز تهران واگذار شود.
این در حالیست که سالن 6 هزارنفری شیراز، طبق آخرین وعده مسئولان قرار است در خردادماه افتتاح شود و اگر این افتتاح به معنی تکمیل این پروژه باشد، یعنی شهر شیراز مشکلی از بابت برگزاری این رقابت‌ها نخواهد داشت. علاوه بر این، شهر صدرا هم حالا دارای دو سالن بسیار مجهز است که توانایی میزبانی از مسابقات بین‌المللی را دارند. رئیس هیئت هندبال فارس در این ارتباط گفت: به جز سالن دانشگاه آزاد صدرا که بیرون از شهر صدرا قرار دارد، سالن تازه تأسیسی که با مدیریت آقای ناظم‌الشریعه ساخته شده، واقعاً فوق‌العاده است. امکاناتی که در این سالن وجود دارد، از سالن آزادی تهران هم بیشتر است. «وی آی پی» این سالن به مراتب بهتر از ورزشگاه آزادی است و همه چیزش آماده است. در هر رختکن، سونا و جکوزی قرار دارد. به جز این سالن، سالن 6 هزار نفره هم اگر تکمیل شود شرایطی بهتر از سالن‌های صدرا خواهد داشت.
وی افزود: با وجود این سالن‌های خوبی که در شیراز داریم، اما مسابقات قهرمانی آسیا معمولاً در تهران برگزار می‌شود و بعید است به شهرستان‌ها واگذار شود. حالا اگر اتفاق دیگری رخ داد و با برگزاری مسابقات در تهران موافقت نشد، شیراز و اصفهان هم گزینه‌های دیگری هستند که در این میان شانس شیراز بیش از اصفهان خواهد بود.
غلامشاهی در خصوص وضعیت تیم شهید شاملی کازرون که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند نیز گفت: تمرینات این تیم آغاز شده و اواخر اردیبهشت‌ماه به شهر جده عربستان اعزام خواهند شد. این تیم هم چند مشکل اساسی از جمله سالن داشت که با رایزنی‌هایی که با اداره کل ورزش و جوانان استان داشتیم، این مشکل رفع شد. باید همین جا از حمایت‌های خوبی که آقایان حاجی‌زاده و سالاری انجام دادند هم تشکر کنیم. ان‌شاالله این حمایت‌ها ادامه‌دار باشد و شاهد موفقیت نماینده خوب استان در رقابت‌های آسیایی باشیم.
متولی هندبال استان در خصوص فعالیت‌های هیئت در دوران کرونا گفت: متأسفانه در سال 99 اجازه هیچ گونه مسابقه در سطح استان به هیئت داده نشد، اما تیم‌های ما حضور خوبی در مسابقات کشوری داشتند و یکی از بهترین سال‌های تاریخ هندبال فارس را شاهد بودیم. ما در این سال نایب قهرمان جوانان کشور شدیم، قهرمانی بزرگسالان در بخش آقایان و نایب قهرمانی بزرگسالان در بخش بانوان را هم کسب کردیم. سه تیم در لیگ دسته یک داشتیم که در این دسته ماندگار شدند و همچنین دو تیم در رده جوانان و نوجوانان از فارس حضور داشتند.  باید از زحمات آقای پاکدل رئیس فدراسیون هم تشکر کنیم که حمایت بسیار خوبی از هندبال استان داشتند تا یک سال بسیار موفق را پشت سر بگذاریم.
رضا غلامشاهی در پایان گفت: برنامه هیئت این است که در سال 1400 بیشتر به رده‌های پایه بپردازیم. البته فعلاً که همه فعالیت‌ها تعطیل شده اما به محض بازگشایی و دریافت مجوزها، برنامه‌های ویژه‌ای برای استعدادیابی خواهیم داشت. ضمن اینکه در همین شروع سال 1400 چندین بازیکن از استان ما به تیم‌های ملی دعوت شده‌اند. 
پنج بازیکن به تیم ملی نوجوانان، سه بازیکن به تیم ملی جوانان و سه بازیکن هم به تیم ملی هندبال ساحلی دعوت شده‌اند و امیدواریم این روند خوب هندبال فارس، همچنان ادامه داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی