[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

قورباغه‌های زیبا اما سمی‌‌‎‌‌و قاتل، روزنامه شیراز نوین

قورباغه‌های زیبا اما سمی‌‌‎‌‌و قاتل
بخش پایانی
قورباغه کمر قرمز
رنگ این قورباغه در قسمت کمر قرمز است و دومین قورباغه سمی‌در نوع خودش محسوب می‌شود. انواع سم بدن او متفاوت است اما از نوع قبلی کمتر است. این قورباغه می‌تواند شکارچیان کوچک مثل پرندگان را از بین ببرد و باعث آسیب به بدن انسان‌ها شود. همچنین یکی از کوچک‌ترین قورباغه‌های سمی ‌موجود در جنگل آمازون می‌باشد.
قورباغه دارت سیاه و سبز
این قورباغه سمی ‌به رنگ سیاه و سبز یافت می‌شود و سم او به قدری است که بتواند یک انسان را از پا در بیاورد. ظاهر زیبای این قورباغه در جنگل‌ها بسیار مورد توجه است و در لابه‌لای برگ لیمو و نعنا خودش را قایم می‌کند و ترکیب رنگ بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند اما به شدت خطرناک است.
قورباغه دارت با خطوط زرد
این قورباغه سم بسیار قوی دارد. سم او ممکن است خطر کمتری نسبت به دیگر انواع قورباغه‌ها داشته باشد اما باز هم نباید به آن نزدیک شد. این قورباغه‌ها در نوع خود یکی از بزرگترین قورباغه‌ها محسوب می‌شوند. انواع ماده از انواع نر بزرگ‌تر است و معمولاً در ونزوئلا و برزیل و کلمبیا یافت می‌شوند.
قورباغه گرانولار
این قورباغه در کاستاریکا و پاناما زندگی می‌کند. رنگ قرمز روشنی دارد. این رنگ قرمز باعث می‌شود که بتواند در بعضی جاها خودش را استتار کند و جانش را نجات دهد. البته مستعد آسیب‌پذیری هم هست اما به هر حال سموم بدن او خطری برای شکارچیان می‌باشد.
قورباغه جنگجو
این قورباغه نام بسیار جذابی دارد، سم زیادی تولید می‌کند و می‌تواند موجودات زیادی را از پا در بیاورد. البته شاید میزان سمی ‌بودن آن از قورباغه‌های دیگر کمتر باشد اما باز هم وجود خطرناکی دارد و روی بدن انسان تأثیرات مخربی را به جا می‌گذارد. این نوع قورباغه معمولاً در کلمبیا یافت می‌شود.
قورباغه کوروبور
سم این قورباغه با سم دیگر قورباغه‌ها کمی‌متفاوت است. این قورباغه در جنگل‌های بارانی آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می‌کند و بیشتر در مناطق سرد استرالیا یافت می‌شود. همچنین به جای اینکه سم را از رژیم غذایی دریافت کند، بدنش، خودش آن را تولید می‌کند و از آن برای دفاع از خود استفاده می‌کند. این قورباغه‌های کوچک تا سن چهار سالگی تخم‌گذاری نمی‌کنند و در فصل زمستان این کار را انجام می‌دهند و به طور کلی برای انسان‌ها خطرناک هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی