[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

بستری ۳۰۲ کرونایی در بخش‌های مراقبت ویژه، روزنامه شیراز نوین

دکتر همتی خبر داد: مرگ 42 نفر در 48 ساعت گذشته 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز بیست و پنجم فروردین، از بستری ۳۰۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت ویژه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۵۳هزار و ۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۱۱هزار و ۷۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۸۱هزار و ۷۴۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۰هزار و ۲۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۲۱هزار و ۹۶۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دوهزار و ۳۴۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۴۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و در ادامه افزود: از تعداد بستری‌ها، ۳۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۴۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه‌هزار و ۵۷۵ نفر اعلام کرد.
او همچنین از بهبودی ۱۹۳هزار و ۴۲۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه هشدار داد: با وضعیت بحرانی مواجه هستیم و موج چهارم به مراتب سهمگین تر از موج‌های قبل است.
دکتر همتی با بیان اینکه ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز به سر می‌برند و شهرستانی به عنوان کم خطر یا بی خطر وجود ندارد، از مردم خواست تا در رعایت دستورات بهداشتی و محدودیت‌هایی که از طرف ستاد کرونا اعلام شده است، پایبند باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی