[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

کرونا زیر سایه بی‌توجهی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، بی توجهی و عادی انگاری پروتکل‌های بهداشتی را عامل اصلی یکه تازی کرونا عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در سیصد و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناویروس و آمار چشمگیر موارد ابتلا و فوتی ناشی از آن، همچنان برخی از مردم استان، این بیماری خطرناک و مرگ آفرین را جدی نگرفته و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستند.
او ادامه داد: ایثار و فداکاری شبانه روزی کارکنان مجموعه سلامت در پاندمی ویروس کرونا، بر هیچ فردی پوشیده نیست و قدردانی از این حافظان سلامت، تنها با مشارکت کامل مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی میسر است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: با توجه به روند رو به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، مسئولان دانشگاه روزانه در حال تلاش برای افزایش تخت‌های بیمارستانی هستند. دکتر لطفی از آمادگی بیش از پیش مراکز درمانی استان برای مقابله با این ویروس منحوس در موج چهارم خبر داد و گفت: تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌های خصوصی و خیریه نیز همانند گذشته با مجموعه دانشگاه همکاری دارند و در حال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هستند. او یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس از زمان تحویل تا تزریق به گروه‌های هدف تعیین شده از سوی وزارت بهداشت در کشور پیشرو است و این روند تا پایان واکسیناسیون عمومی ادامه دارد.
رئیس دانشگاه در این نشست ضمن بررسی وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جان باختگان این بیماری در استان، روند انجام تست‌های PCR در مراکز ۱۶ ساعته و تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد. 
دکتر لطفی با تأکید بر توسعه فعالیت‌ها در طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، ضمن بررسی اجرای مصوبات قبلی و ارزیابی میزان اشغال تخت‌های بیمارستان‌ها، در خصوص واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ و تزریق سریع آن به گروه‌های هدف توضیحاتی ارائه داد.
در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز توضیحاتی در خصوص تجهیزات و امکانات، پذیرش بیماران عادی و مشکوک به کروناویروس، واکسیناسیون علیه کروناویروس، ارتقای مراقبت‌های درمانی، مرگ ناشی از کووید ۱۹، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان، انجام تست‌های کروناویروس و عملکرد طرح شهید سلیمانی ارائه کردند. سیصد و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، صبح دیروز ۲۵ فروردین در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی