[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

طرح اتان‌گیری پالایشگاه پارسیان مهر با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

طرح اتان گیری پالایشگاه پارسیان سپهر شهرستان مُهر در استان فارس امروز پنجشنبه بیست و ششم فروردین ۱۴۰۰ با دستور ویدئوکنفرانسی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری به طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در این خصوص گفت: این طرح در کنار پالایشگاه گازی پارسیان مهر راه‌اندازی خواهد شد و خوراک موردنیاز آن از عسلویه تأمین خواهد شد و گاز متان و مخلوط‌های گازی شامل اتان، بوتان و پروپان نیز تولید خواهد کرد.
ظفر افشون دیروز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ظرفیت استحصال گازهای صنعتی در این واحد سالانه حدود ۱۵میلیون تن اتان و سه‌ونیم‌میلیون تن C۲+ است. وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح اتان گیری پالایشگاه پارسیان سپهر مهر سال ۹۱ در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار و با ۱۵۲هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و ۶۰۸میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی اجرا شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: برای اجرای این طرح از ۲هزار و ۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۴۰۰میلیون دلار تسهیلات ارزی نیز استفاده شده است.
افشون اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح، برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در این طرح برای نخستین بار در کشور از فناوری تفکیک اتان و فرآوردهای سنگین‌تر از گاز طبیعی تحت عنوان دماهای خیلی سرد استفاده می‌شود.
او ادامه داد: نیاز سالانه این طرح به آب ۸۰هزار متر مکعب است که در مقطع فعلی این آب از طریق چاه و در درازمدت از طریق آب انتقالی از خلیج فارس تأمین خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی