[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

تصویب سند راهبردی مقابله با فساد در شهرداری شیراز، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از تصویب سند راهبردی ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد در شهرداری شیراز خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی شورای اسلامی شهر شیراز، «سعید نظری» گفت: شورای اسلامی شهر شیراز برای مقابله با فساد در دور پنجم طرح‌های کم‌نظیری از جمله راه‌اندازی سامانه شفافیت طرح تعارض منافع و نیز شفافیت آرای اعضا را به تصویب رسانید.
وی ادامه داد: در همین راستا در جلسه علنی گذشته شورای شهر شیراز طرح سند راهبردی ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد در شهرداری شیراز که در مرکز پژوهش‌های شورا تدوین شده بود، به تصویب رسید.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ارتقای سلامت اداری، افزایش شفافیت، ارتقای کنترل و نظارت شورای شهر بر فرایندها و بسترهای مستعد فساد در شهرداری، افزایش رضایت و اعتماد عمومی به عملکرد سازمانی و نیز افزایش کنترل و نظارت عمومی بر عملکرد شهرداری شیراز را از اهداف این سند عنوان کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: ارتقای شفافیت، کارآمدسازی سامانه‌ها، استانداردسازی فرایندها، رقابتی‌کردن بهره‌گیری از فرصت‌ها، حمایت از مقابله‌کنندگان با فساد، کارآمدسازی رویه‌های برخورد با متخلفان، اصلاح زمینه‌های فسادزا در ساختار درآمدی و هزینه‌ای شهرداری و بازنگری در تعرفه‌های عوارض شهرداری، مهم‌ترین اولویت‌های راهبردی این سند مبارزه با فساد است.
به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز انتشار اطلاعات، اصلاح و بهبود و به‌روزرسانی طرح‌های جامع و تفصیلی، اصلاح و بهبود فرایند صدور پروانه، عدم خلاف، پایان‌کار و دیگر مجوزها، اصلاح و بهبود فرایند به‌کارگیری نیروی انسانی، اصلاح و بهبود فرایندهایی همچون رفع سد معبر، قیمت‌گذاری املاک، بودجه و متمم و قراردادهای ترک تشریفات مهم‌ترین رویکردهای پیش‌بینی‌شده اصلاح فرایندی برای آسان‌سازی و چابک‌سازی و شفافیت در امور اداری شهرداری شیراز است.
وی از کارشناسان و متخصصان این حوزه خواست شورای اسلامی شهر شیراز را در اجرای این مصوبه مهم همراهی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی