[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

پسماندهای ساختمانی سامان‌دهی شد ، روزنامه شیراز نوین

پسماندهای عمرانی و ساختمانی بخش عمده پسماندهای عادی می‌باشند که در شهرها تولید می‌شود و مدیریت این پسماندها نیاز به همکاری واحدهای مختلف شهرداری، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و شهروندان دارد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: در سال 1399 در شهر شیراز روزانه بیش از 7000 تن پسماند عمرانی و ساختمانی به سایت دفع این پسماندها منتقل شده است که این موضوع با همکاری همه‌جانبه پیمانکاران، ادارات و سازمان‌ها و شهروندان اتفاق افتاده است.
خوشبخت اظهار داشت: برای مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی از مبدأ تولید ابتدا مالکان ماشین‌آلات حفاری نظیر بیل مکانیکی که در عملیات حفاری و خاک‌برداری‌ها فعال هستند، تحت‌عنوان پیمانکاران مجاز حفار و خاک‌بردار سامان‌دهی شدند و در همین راستا انواع خودروهای حمل پسماندهای عمرانی و ساختمانی نیز شناسایی و سامان‌دهی شدند.
وی افزود: شهروندان و شرکت‌هایی که قصد فعالیت‌های ساخت‌وساز و عمرانی دارند، می‌بایست از ماشین‌آلات پیمانکاران مجاز سطح شهر استفاده نمایند یا برای خودروها و ماشین‌آلات خود مجوز دریافت نمایند؛ همچنین شهروندان می‌توانند با شماره تلفن 37386262 یا از طریق سامانه شهروند- پیمانکار به نشانی cw.shiraz.ir مخزن ذخیره پسماند ساختمانی را درخواست نمایند تا از ریختن این پسماندها در کوچه و معبر جلوگیری شود.
خوشبخت در ادامه گفت: در چند مدت اخیر برای مدیریت بهتر پسماندهای عمرانی و ساختمانی و با هدف جلوگیری از تخلیه غیرمجاز این پسماندها و نظافت و زیبایی منظر شهری، مالکان ماشین‌آلات حفار نظیر لودر، مینی‌لودر و بابکت نیز تحت‌عنوان پیمانکاران مجاز حفار و خاک‌بردار سامان‌دهی شدند و شهروندان و پیمانکارانی که قصد اجرای عملیات حفاری و خاک‌برداری با این ماشین‌آلات را دارند، بایست با افراد دارای مجوز قرارداد انعقاد نمایند.
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند، خوشبخت در پایان از شهروندان و پیمانکاران، شرکت‌ها و سایر کسانی که در زمینه فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی فعالیت می‌کنند، تقاضا نمود با اخذ مجوزهای لازم قبل از فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی، همکاری لازم را با این سازمان در مدیریت پسماندهای ساختمانی با هدف عدم تخلیه غیرمجاز پسماندها و نظافت و زیبایی شهر داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی