[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

جمع‌آوری ٣هزار معتاد متجاهر در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز گفت: بیش از سه‌هزار نفر از معتادان متجاهر در شیراز جمع‌آوری شدند و اقدام به معرفی این افراد به کمپ ترک اعتیاد شد.
یوسف آفرینی در گفت‌وگو با مهر، بیان کرد: یکی از رسالت‌هایی که این سازمان بر عهده دارد، جمع‌آوری معتادان متجاهر و پاک‌کردن چهره شهر از وجود اعتیاد است. در این راستا نیز دستگاه‌های مختلفی در کنار شهرداری شیراز در تلاش هستند تا نسبت به سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به‌خصوص در حوزه اعتیاد اقدامات مختلفی را انجام دهند. وی اضافه کرد: چهره اعتیاد به‌گونه‌ای بر شهر سایه افکنده که دستگاه‌های مختلفی نظیر بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های خدماتی و اجرایی در این حوزه فعالیت‌های مختلفی داشتند؛ با این حال شهر شیراز به علت مهاجرپذیربودن، همواره جذب‌کننده معتادان بوده است. آفرینی تأکید کرد: طی اقداماتی که توسط مأموران سازمان تاکنون انجام شده است، بالغ بر سه‌هزار معتاد متجاهر در مناطق مختلف شهر شیراز سامان‌دهی و جمع‌آوری شدند و در راستای ازبین‌بردن چهره اعتیاد این افراد به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شده‌اند. او ادامه داد: جمع‌آوری معتادان متجاهر از آن جهت حائز اهمیت است که این اقدام اولین گام در راستای مدیریت و کاهش اعتیاد بوده و بایستی افراد پس از دریافت درمان‌های لازم و ترخیص از کمپ‌های ترک اعتیاد آموزش‌های لازم را در راستای عدم ابتلای دوباره به مواد مخدر فرا گرفته و اگر این افراد با خانواده در حال زندگی‌کردن هستند، خانواده آنان نیز این آموزش‌ها را فرا بگیرند.
آفرینی تأکید کرد: در راستای ازبین‌بردن چهره اعتیاد در سطح شهر شیراز و همچنین کنترل معتادان متجاهر، مردم می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۱۳۷ اقدام به ارائه گزارش در راستای مدیریت معتادان متجاهر کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی