[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: موضوع بازنشستگی نیروهای دانش‌سرایی پیگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به موضوع بازنشستگی که برای نیروهای دانش‌سرایی به دلیل فاصله خدمت رخ داده، اشاره و اظهار کرد: در این‌باره به‌هیچ‌وجه آموزش‌و‌پرورش و شخص وزیر یا معاونان وی نقشی نداشته‌اند و این رأی مربوط به دیوان عدالت اداری است اما وزیر آموزش‌وپرورش به‌جد پیگیر ماجراست تا این مسئله را حل‌وفصل کنند.
فرهاد اسماعیلی در دوازدهمین نشست برخط با رؤسا و شورای معاونان ادارات آموزش‌وپرورش سراسر استان گفت: از اولویت‌های اصلی و اقدامات لازم برای آموزش‌های پس از دوران کرونا که سازمان یونسکو نیز به آن اشاره کرده، یکی شناسایی فعال کودکانی است که از امکانات آموزشی بهره‌مند نیستند و دیگری شناسایی موانع پیش روی دانش‌آموزان برای بازگشت به مدرسه است.
او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بحث انتخابات نشانگر قدرت دمکراسی کشور ماست و نیروهای فعلی باید با قوت و قدرت به کارشان ادامه دهند، افزود: فرهنگیان باید در انتخابات نقش فعال و مؤثری را ایفا کنند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تصریح بر این نکته که نباید ادارات را سیاست‌زده کنیم، در چرایی این گفته بیان کرد: در بقای افراد در مناصب سیاسی کیفیت نسبت به کمیت از اهمیت بیشتری برخوردار است. اسماعیلی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی انجام شده که باید برای مردم بازگو شود تا زمینه مشارکت عمومی در انتخابات فراهم شود. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش فارس نیز در این جلسه گفت: پایان فروردین‌ماه، پایان سال مالی است و در این زمینه نیاز به یک حرکت جمعی و متحدانه برای بستن پرونده‌های مالی داریم.
محسن کلاری خاطرنشان کرد: در رابطه با نیروی انسانی و کمبودهای پیش رو نیز باید گفت نقص‌هایی در این زمینه وجود دارد که مثل سال‌های قبل باید این مسئله مدیریت شود تا هیچ کلاسی از وجود معلم بی‌بهره نشود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس نیز در ادامه این جلسه گفت: فارس امسال میزبان همایش هویت کودکان ایران اسلامی است که انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت‌هایی که در بین معلمان و همکاران اداری وجود دارد، زمینه مشارکت گسترده و همه‌جانبه در این همایش فراهم شود. محمد فیاض‌پور گفت: تا پایان ۳۱ اردیبهشت‌ماه، آموزش مجازی به دانش‌آموزان همچنان ادامه دارد و این انتظار وجود دارد که رؤسای آموزش‌وپرورش با دقت نظر لازم نسبت به آموزش مناسب و یادگیری همه دانش‌آموزان در مناطق مختلف دقت نظر کافی داشته باشند. او با بیان اینکه در حوزه ابتدایی آزمون کمی و حضوری نداریم، افزود: همه آزمون‌های شش پایه ابتدایی به‌صورت مجازی و کیفی برگزار خواهد شد. معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: براساس آمارهای معاون آموزشی یونسکو در دنیا ۱۰۷ کشور جهان در شرایط کرونایی آموزش حضوری را دنبال می‌کنند و ۳۰ کشور جهان مدارس خود را به کلی تعطیل کرده‌اند و ۷۰ کشور جهان به‌صورت مجازی و حضوری یعنی ترکیبی، فعالیت آموزشی خود را دنبال می‌کنند که کشور ایران نیز در زمره این ۷۰ کشور قرار داشت.
رسول قانونی عنوان کرد: درمورد نحوه برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دوم نیز باید گفت امتحانات پایه نهم و دوازدهم به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد و در زمینه اینکه سؤالات پایه نهم به‌صورت هماهنگ استانی، منطقه‌ای یا مدرسه‌ای باشد، اختیار به ستاد استانی برگزاری امتحانات داده شده است که به‌زودی برنامه آن توسط ستاد استانی تنظیم و ابلاغ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی