[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بهترین گزینه خوراکی برای افطار ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: چای کمرنگ ولرم و خرما بهترین گزینه افطار در ماه مبارک رمضان است و روزه‌داران باید در ‌این وعده غذایی از خوردن غذاهای چرب و آب زیاد به صورت جدی خودداری کنند. 
به گزارش ‌ایرنا، دکتر علی افشانی افزود: علاوه بر افطار با چای و خرما، روزه‌داران می‌توانند از مواد لبنی نظیر پنیر و گردو در ادامه وعده افطار استفاده کرده و با فاصله زمانی قابل قبول، وعده شام سبک را میل کنند. 
وی بیان کرد: پس از افطار برای ممانعت از سوزش معده و ترش کردن، بهتر است از غذاهای سبک و کم چرب استفاده و از مصرف زیاد غذاهای شیرین و چرب نظیر زولبیا و بامیه در وعده سحری یا افطار پرهیز شود.
وی ادامه داد: استفاده نکردن از نوشابه‌های گازدار به علت تحریک معده به ویژه در افراد دارای التهاب ‌این بخش از دستگاه گوارش، استفاده از غذاهای آب پز، کبابی و بخارپز، پرهیز از تغییر اساسی در عادت غذایی روزمره، استفاده از میوه و سبزی به میزان مناسب، پرهیز از پرخوری بین وعده افطار و سحر، خودداری از خوردن آب فراوان و استفاده از پنج گروه اصلی شامل غلات، میوه‌ها، سبزی‌ها، گوشت و لبنیات از جمله دیگر مواردی است که در ماه رمضان باید رعایت شود.مدیر روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی، رعایت موارد بهداشتی در خرید اقلام مورد نیاز ماه رمضان را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: آش، حلیم، زولبیا و بامیه، خرما، حلواشکری و پنیر از جمله موارد پرمصرف در ‌این ماه است که باید از محل‌های بهداشتی و دارای مجوز خریداری شود. افشانی افزود: شهروندان هرگونه تخلف بهداشتی در هنگام خرید و تهیه مواد غذایی از جمله رعایت نکردن بهداشت فردی، نظافت و بهداشت محیط، نگهداری و فروش مواد غذایی غیربهداشتی و تاریخ گذشته و موارد مشابه را از طریق سامانه شکایات مردمی‌۱۹۰ اطلاع دهند. 
وی همچنین با اشاره به شیوع کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: شهروندان ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در‌ایام ماه مبارک رمضان، از دورهمی ‌در ‌این ‌ایام جلوگیری کنند تا شاهد شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ نباشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی