[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

دفاع مرزی، پدافند شهری ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد از اجرای رژه خودرویی در پادگان پشتیبانی منطقه دو شیراز همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
امیر سرتیپ ابوالقاسم رضایی در جمع خبرنگاران به تشریح ویژه برنامه‌های روز ارتش در استان فارس پرداخت و گفت: برنامه‌های روز ارتش از ۲۱ فروردین ماه و همزمان با سالروز شهادت صیاد شیرازی آغاز شده و تا سوم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. 
او افزود: از برنامه‌هایی که در روز ارتش اجرا خواهد شد، می‌توان به رژه خودرویی در یکی از پادگان‌های استان فارس با حضور جمعی از یگان‌های نمونه، دیدار با خانواده شهدا به صورت مجازی و برگزاری مسابقه سپهبدهای اخلاص اشاره کرد.
فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ویژه برنامه‌های روز ارتش در استان فارس با توجه به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تدوین و در سالروز تأسیس ارتش اجرایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: نمایش پهپادهای ارتش جمهوری اسلامی ایران و رونمایی از برخی از اقدامات دفاعی در استان فارس از جمله برنامه‌هایی است که در سالروز تأسیس ارتش جمهوری اسلامی ایران نسبت به برگزاری آن اقدام خواهد شد.
رضایی همچنین اعلام کرد که ١٤٤ واحد منزل سازمانی و ۴٠٠ واحد مسکونی بنیاد مسکن نیز در شهرستان‌های شیراز و کازرون در این ایام به بهره برداری می‌رسد.
او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ارتش همواره در تمام زمان‌ها پشتیبان مردم و در تلاش بوده تا اگر مشکلاتی در جامعه ایجاد می‌شود با همکاری مردم بر مشکلات فائق آید و این نیروی نظامی نقش مؤثری نیز در برطرف کردن آمال جامعه داشته باشد. 
فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: حوزه فعالیت و خدمت رسانی ارتش به گونه‌ای بوده است که علاوه بر تأمین امنیت کشور، در تلاش بوده تا با کمک رسانی در حوادث غیرمترقبه نظیر سیل، آتش سوزی و زلزله نقش ویژه‌ای در کاهش مشکلات جامعه داشته باشد.
این مقام ارشد نظامی ارتش در فارس ادامه داد: پس از شیوع ویروس کرونا نیز ارتش در اقدامی سریع نسبت به ورود به این حوزه و تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده اقدام کرد.
اضافه کرد: پس از شیوع کرونا در سطح استان فارس ارتش جمهوری اسلامی ایران نسبت به راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان در سطح شیراز اقدام کرد که این مهم نیز باعث شد بخش قابل توجهی از بیماران کرونایی فارس در بیمارستان پشتیبان شهید دستغیب مستقر شوند و خدمات درمانی 
دریافت کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی