[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

با شکم پُر بعد از خوردن سحری نخوابید، روزنامه شیراز نوین

مشاور تغذیه گفت: خوابیدن بلافاصله پس از خوردن سحری باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، رامی‌صلاح، مشاور تغذیه نسبت به خوردن برخی از غذاها در وعده سحری و سپس خوابیدن بلافاصله پس از آن هشدار داد و تأکید کرد که این امر باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.
این مشاور تغذیه تصریح کرد: خوردن لوبیا یا تخم‌مرغ در وعده غذایی سحر و سپس خوابیدن بلافاصله بعد از آن باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.
رامی‌صلاح افزود: روزه‌داران دو دسته هستند؛ دسته اول کسانی هستند که وعده سحری را میل می‌کنند و بعد از آن می‌خوابند؛ این افراد باید غذای سحری آن‌ها حتماً حاوی ماست و میوه و ترجیحاً هندوانه و طالبی باشد، زیرا این خوراکی‌ها مایعات مناسبی را تأمین می‌کنند.
این مشاور تغذیه توضیح داد: خوردن ماست در وعده سحری به روزه‌دار کمک می‌کند تا ظهر احساس تشنگی نکند و از بروز مشکلات در دستگاه گوارش خود جلوگیری کند.
او اضافه کرد: دسته دیگری از روزه‌داران غذای سحر را می‌خورند و سپس به محل کار خود می‌روند. این افراد باید مقداری پروتئین مانند لوبیا یا تخم‌مرغ بخورند، البته به شرطی که با هم ترکیب نشوند. این کار کمک می‌کند تا روزه‌دار در طول روز دچار مشکل هضم غذا نشود. همچنین این افراد می‌توانند در وعده سحری، پنیر سرخ شده با لوبیا یا تخم‌مرغ بخورند.
رامی‌صلاح با تأکید بر اینکه وعده غذایی سحری از وعده افطاری در ماه رمضان اهمیت کمتری ندارد، روزه‌داران را به نوشیدن مقادیر زیادی آب بین وعده‌های غذایی افطار و سحر تشویق کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی