[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

هدف امسال، قهرمانی در آسیا و جهان است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
امیررضا ده‌بزرگی ازباآینده‌ترین ورزشکاران استان فارس به شمار می‌رود. دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا و المپیک جوانان جهان، اخیراً در مسابقات انتخابی تیم ملی، مقتدرانه به مقام نخست دست یافت و حالا خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا آماده می‌کند.
شیوع کرونا، ورزشکاران را ماه‌ها از تمرین دور کرد و حالا با سخت‌تر شدن شرایط، دوباره تمرینات روی تشک تعطیل شده. ده بزرگی در این باره می‌گوید: زمانی که کرونا آمد، تا هفت هشت ماه هیچ تمرینی نداشتیم و مجبور بودیم که آمادگی‌مان را با دو و میدانی و کوهنوردی حفظ کنیم. در چندماه اخیر، مجوز تمرینات روی تشک صادر شد اما حالا دوباره سخت‌گیری‌ها زیاد شده و برای حفظ آمادگی بدنی باید به کوه و تپه برویم. 
وی درباره آسیب‌هایی که کرونا به کشتی وارد کرد می‌گوید: کشتی‌گیرانی که در سطح حرفه‌ای کار می‌کنند، به‌صورت جسته و گریخته توانستند تمرینات روی تشک را در این مدت انجام دهند اما اکثر کشتی‌گیران نتوانستند تمرین کنند و از طرفی، خیلی از بچه‌هایی هم که تازه می‌خواستند وارد عرصه کشتی شوند، به‌خاطر مخالفت خانواده‌هایشان، نتوانستند. برای همین استقبال از کشتی در یک سال اخیر بسیار کم بوده.
او در خصوص مسابقات اخیر انتخابی تیم ملی هم می‌گوید : این رقابت‌ها در کردستان برگزار شد و من با پنج حریف مبارزه کردم و به لطف خدا در هر پنج بازی پیروز شدم. البته کار بسیار سختی بود،  چون رقبای من همگی عنوان‌دار آسیا و جهان بودند، از جمله آقای عباسپور از مازندران که نفر اول آسیا و نفر دوم جهان هستند، ضمن اینکه در این رقابت‌ها بیش از 370 کشتی‌گیر حضور داشتند.
این قهرمان شیرازی درباره چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این رقابت‌ها گفت: قبل از مسابقات، تمامی تیم‌ها موظف بودند که تست کرونا را انجام دهند و 72 ساعت قبل از آغاز رقابت‌ها، جواب تست را به مسئولان برگزاری ارائه بدهند. همچنین یک روز قبل از وزن‌کشی هم، در شهر میزبان رقابت‌ها مجدداً تست دیگری از همه شرکت‌کننده‌ها گرفتند.
امیررضا ده‌بزرگی در پاسخ به این سؤال که آیا خانواده خودت از بابت حضورت در چنین رقابت‌هایی نگران نیستند؟ گفت : مسلماً نگرانی وجود دارد ولی خانواده‌ها اطلاع دارند که آقای دبیر، رئیس فدراسیون، سخت‌گیری زیادی در این زمینه دارند و می‌دانند  که تست کرونا و شرایط قرنطینه و دستورالعمل‌های بهداشتی به طور منظم انجام می‌شود، تا حدود زیادی خیالشان راحت است.
فرنگی‌کار تیم ملی درباره مسابقات مهمی که در آینده نزدیک پیش رو دارد، گفت: در تیرماه، مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در تایلند برگزار می‌شود و دوماه بعد از آن هم رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در کشور روسیه برگزار خواهد شد و من در وزن 55 کیلوگرم شرکت می‌کنم. به امید خدا اگر بتوانم قهرمانی آسیا را کسب کنم، در مسابقات جهانی هم حضور خواهم داشت.
وی درباره افتخاراتش هم گفت: در این نزدیک به 12 سالی که به صورت حرفه‌ای کشتی می‌گیرم، دوبار مدال طلای مسابقات نوجوانان آسیا را کسب کردم، مدال برنز جام کازارا شویلی گرجستان، طلای مسابقات پیروزی ترکیه، مدال طلای بازی‌های المپیک جوانان آرژانتین در سال 2018 و مدال طلای نوجوانان جهان بلغارستان را کسب کرده‌ام.
ده‌بزرگی درباره میزان رسیدگی و توجه مسئولان به قهرمانانی چون خودش گفت: متأسفانه به جز مسئولان هیئت کشتی، مسئول دیگری سراغ ما را نمی‌گیرد. فقط هیئت است که در حد توانش از قهرمانان حمایت می‌کند. آقایان موسایی و امید نوروزی تا جایی که از دستشان بر بیاید به ما کمک می‌کنند اما سایر مسئولان هیچ‌گاه به قهرمانان اهمیتی نمی‌دهند.
او الگوی خود را امید نوروزی، قهرمان شیرازی المپیک معرفی کرد و گفت: پهلوان نوروزی از هر نظر الگوی ما هستند و من برای اینکه بتوانم افتخارات او را تکرار کنم، باید خیلی بیشتر از این‌ها تلاش کنم.  برای راهیابی به مسابقات المپیک باید شبانه‌روزی تلاش کنم.
امیررضا ده‌بزرگی در پایان گفت: باید از مربیانم آقایان نظام حسینی و ایرج نوروزی که تمام وقت پیگیر کارهای کشتی‌گیران هستند تشکر کنم. 
همچنین از خانواده‌ام، آقای موسایی رئیس هیئت کشتی و پهلوان امید نوروزی که همواره در کنار ما هستند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی