[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

تداوم نهضت‌های سازندگی در پهنه شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: پردیس سینمای جوان شیراز به اکران تابستانه می‌رسد. اسماعیل صالحی در صد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلمی شهر که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: پروژه تقاطع شهیدان رودکی، تقاطع شهیدان یغمور، زیرگذر گلستان، تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست و چپ‌گرد دلگشا از جمله پروژه‌های 10گانه شهرداری شیراز است. همچنین اعتبار این 10 پروژه افتتاح شده بالغ بر 14هزار و 196 میلیارد ریال است.
صالحی همچنین با اشاره به نهضت آسفالت که با هدف بهسازی معابر و آسفالت در سطح شهر شیراز انجام شده و ادامه دارد، عنوان کرد: در سال 99 در بحث نهضت آسفالت، بیشترین آمار پخش آسفالت در کوچه‌ها و محلات طی 5 سال گذشته را داشته‌ایم و با وجود اینکه قیمت هر تن قیر به 7میلیون رسید، اما شهرداری در راستای خود تاکنون مساحت 4میلیون و 140هزار مترمربع در سال 99 معابر را آسفالت کرده است. همچنین در حال بررسی و تأمین قیر موردنیاز برای اجرای فاز دوم نهضت آسفالت با عنوان نهضت آسفالت محلات هستیم.
صالحی درباره پروژه‌های در دست اجرای شهرداری نیز گفت: بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی بزرگ‌ترین پروژه شهرداری است که در 3 فاز تعریف شده و طول بزرگ‌ترین فاز آن 6.5 کیلومتر است و طول مسیر عملیات کوه برداری و انفجارات سنگین انجام شده است که پیشرفت فیزیکی فاز سوم 75 درصد است. صالحی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 10 پروژه عمرانی بزرگ افتتاح و 18 پروژه عمرانی دیگر کلنگ‌زنی شده و آغاز عملیات اجرایی آنها را داشتیم، ادامه داد: تنها از سال ۹۶ تا سال قبل، تعداد ۱۳ تقاطع غیرهمسطح در آن ابرپروژه شهری اجرا شد و تا اواخر خرداد یا اوایل تیرماه شاهد افتتاح این ابرپروژه شهری خواهیم بود. 
وی درباره آخرین وضعیت ساختمان مرکزی شهرداری نیز تصریح کرد: بعد از رکود چندساله در سال 99 و طی همکاری شهرداری با پیمانکار در سال جاری توانستیم بخشی از ساختمان را به بهره برداری برسانیم و در بخش تأسیسات مکانیکی برقی در حال تجهیز ساختمان هستیم. امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه ساختمان آماده شود و معاونت‌ها در این ساختمان مستقر شوند و خدمات لازم را ارائه دهند. صالحی درباره پردیس سینمای جوان نیز گفت: این پروژه در سال 99 دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی بوده است و زیرساخت به عنوان ابنیه تمام شده و برای تجهیز این پروژه فرهنگی در حال انعقاد قرارداد با پیمانکار هستیم که بتوانیم تا اواخر تیرماه یا اوایل مردادماه نمایش فیلم را در سالن‌ها داشته باشیم. وی درباره تقاطع مدافعان سلامت نیز گفت: این پروژه به 4 زیرپروژه بزرگ تعریف شده و پیشرفت قابل قبول است و امیدواریم در مردادماه زیر بار ترافیکی برود. هرچند زمان‌بندی افتتاح پروژه 24 ماه بود که با برنامه ریزی ویژه طی 11 ماه به سرانجام خواهد رسید.
صالحی درباره پروژه پل صداقت در سطح منطقه 9 گفت: طی همکاری با شهرداری منطقه 9 پروژه پل صداقت با هدف توسعه منطقه هم اکنون این پروژه دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است و امیدواریم پروژه در خردادماه به صورت 100 درصد تکمیل شود و در اختیار شهروندان قرار بگیرد. وی درباره تقاطع خرامه- کمربندی نیز گفت: این پروژه در مهرماه سال 99 شروع شد و به دلیل موقعیت خاص خود جهت رفاه حال شهروندانی که از این مسیر به سمت بهشت احمدی تردد دارند، تلاش است در روز شیراز به بهره برداری برسد. صالحی درباره پروژه شیب شکن چمران در راستای کنترل سیلاب روی رودخانه گفت: این پروژه در تابستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
 وی درباره پروژه باغ موزه هنر- سرو نیز گفت: این پروژه در بخش شهرسازی و معماری کارها تکمیل خواهد شد و پروژه پیاده راه شهید رمضانی به منطقه 6 واگذار شده است. مشکلات تملکی در مسیر بزرگ‌راه مولوی در شرق باعث شده این پروژه در انتظار بازگشایی مسیر باشد. صالحی با اشاره به احداث اولین فرهنگ‌سرای معلولان در مجاورت پردیس سینمایی جوان گفت: با توجه به زمان‌بندی پیمانکاران و تأمین اعتبار و عملیات سازه ای آن تا پایان نیمه اول سال طول می‌کشد و پس از آن نوبت تجهیز این فرهنگ‌سرا خواهد بود. وی از اجرای اسکلت بتنی ساختمان پلیس راهور به عنوان دیگر پروژه تکمیل شده این معاونت خبر داد و گفت: باغ ایرانی یکی دیگر از پروژه‌های مهمی است که هم‌اکنون مراحل نهایی آن در حال اجراست و تا مرداد ماه شاهد افتتاح اولین باغ ایرانی خواهیم بود. صالحی از اتمام زیرگذر نیایش و آماده بودن این پروژه برای بهره برداری خبر داد و گفت: سالن مطالعه منطقه ۹ از دیگر پروژه‌های مهم منطقه است که به دلیل عدم توانایی پیمانکار، پیمانکار قبلی کنار گذاشته شده و به دنبال پیمانکار جدید هستیم‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی