[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

طرح بازدارنده کرونا در حال اجراست ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
سرهنگ مرتضی خسروانی، فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) گفت: طرح مشترک شهید حاج قاسم سلیمانی در حال اجرا و استمرار است.
به گفته وی در راستای منویات مقام معظم رهبری، دستورات فرماندهی کل سپاه و پیرو تفاهم نامه سازمان بسیج و وزارت بهداشت، مقرر شد به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا در کشور طرح مشترک شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شود و استمرار یابد. سرهنگ خسروانی گفت: این طرح در سه مرحله مراقبتی، نظارتی و حمایتی با شبکه بهداشت در حال اجراست و تاکنون 150 تیم عملیاتی در این زمینه تشکیل شده است. وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح مراقبان سلامت به در منزل مردم مراجعه و پکیج بهداشتی و بروشور‌های اطلاع‌رسانی پیشگیری را با هدف ارتقای اطلاعات سلامت تحویل خانواده‌ها می‌دهند. این مقام مسئول افزود: اگر درخانواده فرد مشکوک یا مبتلا به کووید 19 وجود داشت، توسط تیم‌های تخصصی شناسایی و بلافاصله نسبت به اعزام پزشک یا پرستار اقدام می‌شود. همچنین در سطح حمایتی به منظور جلوگیری از تردد بیماران کرونایی برای تأمین معیشت، ارسال بسته‌های حمایتی و پکیج‌های بهداشتی در اولویت تیم‌های عملیاتی قرار دارد. 
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) افزود: پایگاه‌های این ناحیه به صورت محله محور اقدام به برطرف نمودن نیاز خانواده‌های گروه هدف می‌کنند و اگر خانواده ای نیاز به خرید و تأمین مایحتاج داشت و افراد خانواده سن بالا داشته باشند و نباید از خانه خارج شوند، این خرید برای آنان انجام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در مرحله نظارتی نیز تیم‌های بسیج رصد می‌کنند که آیا اقداماتی که باید در حوزه پیشگیری انجام شود، به خوبی صورت می‌گیرد؟ در همین راستا چک لیست‌هایی آماده و از خانواده‌ها پرسش می‌شود که آیا اطلاع رسانی، مراقبت و حمایت به موقع و مؤثر انجام شده است یا خیر؟ که در این راستا میزان موفقیت عملیات مورد سنجش قرار می‌گیرد. فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) گفت: این طرح با هدف بیماریابی و محدودسازی افراد مبتلا برای پیشگیری از کرونا در حال اجراست و در گام اول برای قانع کردن افراد مبتلا برای رعایت اصول بهداشتی تلاش می‌شود و در صورتی که فرد مبتلا به کرونا موارد و دستورات را رعایت نکرد، از اسباب و لوازم سلبی و ایجابی استفاده خواهد شد. 
وی به اجرای رزمایش یا صاحب‌الزمان(عج) اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح در شرق شیراز شاهد کاهش چشمگیر این بیماری بوده ایم و در فاز دوم با اجرای رزمایش از 18 فروردین امیدوار به کاهش مضاعف بیماری کرونا خواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی