[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

آماده‌باش در پی وقوع زلزله در گناوه، روزنامه شیراز نوین

به دنبال وقوع زلزله دیروز در شهرستان گناوه از توابع استان بوشهر و در مرز استان‌های بوشهر و فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دستورات لازم را برای آماده باش واحدها و خدمات رسانی فوری به مردم این منطقه صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در پی وقوع این زلزله به قدر پنج و ۹ دهم ریشتر و از نخستین لحظات وقوع، دستورات لازم را برای هماهنگی واحدهای دانشگاه، امدادرسانی و پذیرش مصدومان زلزله صادر کرد.
او ضمن پیگیری مستمر وضعیت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این حادثه و بررسی وضعیت آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای امدادرسانی، ضمن تشکیل کمیته مدیریت بحران از همان لحظات اولیه وقوع حادثه گفت: در حال حاضر کمیته‌های مرتبط در معاونت‌های دانشگاه در حال پیگیری راه‌های کمک به مردم منطقه زلزله زده بوده و به بیمارستان‌ها نیز آماده باش اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این حادثه علاوه بر اعلام آماده باش به پایگاه‌های اورژانس و بیمارستان‌های شهرستان‌های شیراز، کازرون، نورآباد، رستم و کوه چنار، اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به سمت بوشهر اعزام شده است و به ۱۰ دستگاه آمبولانس برای اعزام به مناطق زلزله زده آماده باش 
داده شد.
این زلزله به بزرگی ۵ و ۹ دهم ریشتر، در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه دیروز یکشنبه بیست و نهم فروردین، در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، به طول جغرافیایی ۵۰.۷۲ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۶، در فاصله ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه از توابع استان بوشهر رخ داد. نزدیک‌‌ترین شهرها به محل زلزله پس از گناوه، بندر ریگ و شبانکاره بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی