[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

اعزام ۵۹ دستگاه آمبولانس اورژانس به منطقه زلزله‌زده گناوه، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: به منظور ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به حادثه دیدگان احتمالی زلزله بندر گناوه استان بوشهر، ۵۹ دستگاه آمبولانس تا لحظه مخابره خبربه منطقه زلزله‌زده اعزام شده است.
مجتبی خالدی دیروز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، با اعلام این خبر افزود: علاوه بر ۵۹ دستگاه آمبولانس یاد شده پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس هم به منطقه زلزله زده اعزام شده است. وی توضیح داد: امدادگران اورژانس ۱۱۵ توانستند با حضور سریع خود چهار مصدوم این زمین لرزه را با ارائه خدمات پایه و اولیه فوریت‌های پزشکی درمان سرپایی کنند. خالدی تأکید کرد: پایگاه‌های اورژانس در منطقه، سه بیمارستان صحرایی و همچنین بیمارستان‌های شیراز، اصفهان و شهرکرد در حالت آماده باش هستند. بالگرد اورژانس هوایی نیز اعزام شد. وی گفت: اطلاعات بیشتری از تعداد مصدومان احتمالی در دست نیست و فعلاً تیم‌ها در حال ارزیابی هستند.
سخنگوی سازمان اورژانس به شهروندان و مردم ساکن در نزدیکی محل وقوع این زمین لرزه توصیه کرد که از تردد بی مورد در سطح شهر خودداری کرده و درباره خبرهای مناطق زلزله زده نیز فقط به رسانه‌های معتیر داخلی توجه کنند. وی اظهار داشت: زمین لرزه ۵.۹ تا این لحظه با ۱۲ پس لرزه ثبت شده و ۲۱ روستای اطراف آن که نزدیک به پنج هزار نفر جمعیت دارد که خوشبختانه اکثر روستاها توسط تیم‌های بهداشت و درمان ارزیابی و بررسی شدند.
خالدی گفت: بیمارستان بندر گناوه به ویژه بخش‌های «آی سی یو» و «سی سی یو» در حال فعالیت هستند و سه بیمارستان صحرایی و سه فروند بالگرد در حال آماده باش قرار دارند و یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه آمبولانس هم به لجستیک اورژانس بندر گناوه به دلیل پس لرزه‌هایی که رخ داده، اضافه شده است.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به قدرت ۵.۹ ریشتر ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه دیروز یکشنبه حوالی بندر گناوه در مرز استان‌های بوشهر و فارس را لرزاند.
به گفته محمد حسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال‌احمر، پنج نفر بر اثر این زلزله مصدوم شده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی