[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

تلفات کرونا به اوج می‌رسد ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، از جان باختن ۳۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۷۴هزار و ۲۲۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۲۰هزار و ۶۲۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۸۵هزار و ۴۱۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۱هزار و ۲۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۳۱هزار و ۸۹۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او با اشاره به افزایش آمار بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، مجموع این بیماران را دوهزار و ۳۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. 
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه تا یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۶۷۴ اعلام کرد. معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۰۰هزار و ۳۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بحرانی خواند وضعیت کنونی فارس و اعلام اینکه در حال حاضر هیچ نقطه بی خطر یا کم خطری در استان فارس وجود ندارد، هشدار داد: پیش بینی نشان دهنده این است که طی هفته جاری و هفته آینده، با بالا رفتن آمار ابتلا، بستری و جان باختگان، به اوج قله پیک چهارم بیماری در استان می‌رسیم و امید است با مشارکت و همکاری مردم، این آسیب‌ها به کمترین میزان ممکن برسد.
دکتر همتی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، همکاری خوبی از سوی مردم استان را شاهد بوده ایم و یاری دهنده مدافعان سلامت بوده اند که امیدواریم این همکاری‌ها به ویژه در شرایط کنونی تداوم داشته باشد. او رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ، خیابان‌ها و پایبندی به قرنطینه خانگی را مهم ترین نکاتی عنوان کرد که در شرایط کنونی می‌تواند در کاهش چرخه‌های انتقال بیماری مؤثر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی