[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

تهدید به قتل در فضای مجازی؛ مجرم بازداشت شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی که در شبکه‎ اجتماعی اینستاگرام، شاکیه را به مرگ تهدید کرده بود، خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حشمت سلیمانی» در تشریح این خبر گفت: خانمی جوان با در دست داشتن شکوائیه‌ای و مراجعه به پلیس فتا مدعی شد که شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و تهدیدآمیزعلیه وی و خانواده او کرده است. لذا در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد وموضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی در ادامه گفت: با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس، مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار مطالب تهدیدآمیز علیه شاکیه کرده است.
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: با توجه به اینکه تهدید اشخاص در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم می‌باشد، کارشناسان این پلیس با بررسی صفحه اینستاگرامی مزبور، گرداننده صفحه را مورد شناسایی قرار دادند و در نهایت طی یک اقدام پلیسی و با هماهنگی مقام قضائی وی را به همراه ادله دیجیتال مجرمانه دستگیر کردند. این مقام سایبری افزود: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه نمودن و فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با اسناد و مدارک موجود، گفت: علت تهدید نمودن شاکیه مشکلات شخصی بوده است. این مقام مسئول شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه را ابزاری مفید و در حین حال خطرناک معرفی کرد و گفت: حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران در این فضا، آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت و کارشناسان سایبری همواره با اشراف و تسلط کامل بر فضای مجازی با مزاحمان اینترنتی برخوردی قاطع خواهند داشت. این مقام انتظامی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن 096380 به همکاران بنده گزارش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی