[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

شکست صدرنشین = سلام به لیگ برتر، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
لیگ یک به ماه رمضان رسید. بازی‌ها از امروز تا پایان ماه مبارک، پس از افطار و زیر نور برگزار خواهد شد و دیداری که  امروز در شیراز برگزار می شود، بدون شک یکی از حساس‌ترین مسابقات فصل خواهد بود.
فجر در حالی به مصاف مس کرمان می‌رود که مس بیشتر از فصل‌های گذشته خود را به عنوان یک مدعی جدی برای صعود مطرح کرده و با چهار امتیاز اختلاف، صدرنشین است. آن‌ها هم پول دارند، هم مربی لیگ برتری و هم بازیکنانی در حد و اندازه صعود. فجر هم با وجود تمام مشکلاتی که دارد، در این فصل خود را به عنوان یک مدعی جدی نشان داده و به‌خصوص دو بازی ابتدایی سال جدید را مقتدرانه پشت سر گذاشته. علاوه بر این، فجر تیمی است که در دور رفت موفق شده مس را در زمینش شکست دهد. فجر برای مس، همواره نام بزرگی بوده و امروز کرمانی‌ها هم از این نام حساب می‌برند و هم از جایگاه و فاصله امتیازی که در صورت شکست در شیراز، به خطر خواهد افتاد.
تا عصر دیروز که این مطلب در حال نگارش بود، وضعیت ورزشگاه میزبان این مسابقه در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. مسئولان هیئت فوتبال فارس و شیراز اعلام کردند که تجهیزات نور ورزشگاه شهید دستغیب در حال تعمیر است و ممکن است به بازی امشب برسد. اما اگر این اتفاق نیفتد، بازی در ورزشگاه پارس برگزار خواهد شد.
فجر در صورت پیروزی در بازی امروز، 34 امتیازی شده و به یک امتیازی صدرنشین می‌رسد. کسب سومین پیروزی متوالی می‌تواند تیم کلانتری را بیشتر از هر زمان دیگری به صعود امیدوار کند. تیمی یکدست که همدلی زیادی بین بازیکنانش به چشم می‌خورد. مدافع بلندقامت تیم فجرشهید سپاسی شیراز اعتقاد دارد که همدلی رمز موفقیت تیمش در مسابقات این فصل بوده و ادامه این روند می‌تواند صعود به لیگ برتر را به همراه داشته باشد.
محمد قنبری  مدافع ۲۶ ساله و تبریزی فجری‌ها در خصوص آخرین شرایط این تیم گفت: به لطف خدا پس از دو پیروزی که در سال جدید کسب کردیم، شرایط تیم خیلی بهتر شده. همدلی در بین بچه‌های تیم موج می‌زند و فکر می‌کنم همین بزرگترین نقطه قوت ماست.
قنبری درباره پیروزی فجر شهیدسپاسی که هفته گذشته در ارومیه به دست آمد گفت : بازی سختی داشتیم  و می‌دانستیم امتیاز گرفتن در ارومیه کار هر تیمی نیست، اما فکر می‌کنم تمامی بازیکنان عملکرد قابل قبولی داشتند که موفق شدیم سه امتیاز بازی را به دست آوریم. خودم هم عملکرد خوبی داشتم و همیشه سعی‌ام بر این است که بتوانم بهتر از بازی قبل باشم.
این مدافع که در ۱۷ بازی از ۲۰ بازی این فصل تیمش حاضر بوده، می‌گوید : در دو بازی ابتدای فصل که هنوز آقای کلانتری نیامده بودند، من در ترکیب اصلی قرار نگرفتم اما از زمانی که کادر فنی جدید آمد، در تمام مسابقات حاضر بودم به جز یک بازی که به دلیل چهارکارته بودن، محروم بودم.
وی درباره دو زمین مورد استفاده تیم فجر در مسابقات این فصل گفت: زمین چمن شهید دستغیب با اینکه مصنوعی است، اما حداقل صاف است و می‌توان روی آن به راحتی پاس داد اما متأسفانه زمین ورزشگاه پارس شرایط مناسبی ندارد و اصلاً برای فوتبال بازی کردن مناسب نیست
قنبری که از وینسنت کمپانی مدافع سابق تیم ملی بلژیک و سهراب بختیاری زاده مدافع سابق تیم ملی ایران به عنوان الگوهای فوتبالی خود یاد کرد، در خصوص چگونگی پیوستنش به تیم فجرشهیدسپاسی گفت: در زمان نقل و انتقالات نیم فصل در سال ۹۸ از دو تیم بالای جدولی پیشنهاد داشتم و از این بین، پیشنهاد تیم فجرشهیدسپاسی را پذیرفتم، چون باشگاه بزرگی است و البته بحث خدمت سربازی‌ام هم بود و ترجیح دادم به این تیم بپیوندم، ضمن اینکه قرارداد من با فجر در پایان نیم فصل اولِ فصل بعد به پایان می‌رسد که در واقع پایان خدمت سربازی‌ام خواهد بود.
مدافع فجرشهیدسپاسی با اشاره به این نکته که امیر شبانی، علی جراح کار، مهدی قریشی و علی نعمتی بهترین مدافعانی هستند که او تاکنون در کنارشان بازی کرده، درباره احتمال صعود فجرشهیدسپاسی به لیگ برتر در پایان این فصل گفت: برای صعود فجر به لیگ برتر، هیچ مانعی را پیش رویمان نمی بینم. فکر می‌کنم اگر خودمان باشیم، هیچ کس حریف ما نیست و امیدوارم بتوانیم صعود کنیم و مرهمی باشیم برای دل هواداران این تیم بزرگ که سال‌هاست از لیگ برتر دور افتاده‌اند.
محمد قنبری در تیم‌های پایه تراکتورسازی تبریز رشد کرده و در رده بزرگسالان نیز در تیم‌های شهرداری تبریز، پدیده مشهد و گل ریحان البرز به میدان رفته است.
اما دیدار دیگر تیم شیرازی یعنی قشقایی که قرار بود امشب با رایکا در بابل برگزار شود، با دو روز تأخیر مواجه شد. دلیل این تأخیر، پیش‌بینی بارندگی در این شهر شمالی و همچنین درگذشت ناگهانی نادر دست‌نشان، سرمربی تیم رایکا عنوان شده است. 
در سایر بازی‌های امشب، آرمان گهر سیرجان با ملوان بندرانزلی، شاهین بوشهر با نود ارومیه، هوادار تهران با خوشه طلایی ساوه، شهرداری آستارا با بادران تهران، گل ریحان البرز با چوکای تالش، خیبر خرم آباد با پارس جنوبی جم و استقلال خوزستان  با استقلال ملاثانی دیدار خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی