[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

امروز در ماهشهر صدر جدول دوباره نارنجی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- میثم محجوبی:
تیم فوتبال برق جدید شیراز امروز برای بازگشت به صدر جدول و یا حفظ فاصله با صدرنشین رقابت ها، در ماهشهر یک بازی حساس را برگزار خواهد کرد.
هفته هشتم از مرحله دوم گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور امروز با برگزاری 6بازی به انجام می‌رسد که در مهمترین بازی تیم شهرداری ماهشهر در شهر خود میزبان برق جدید شیراز است. برق جدید که تا هفته گذشته صدرنشین قاطع رقابت‌ها به شمار می‌رفت، با شکست ناباورانه‌ای که در فومن متحمل شد صدر جدول را به نماینده ماهشهر واگذار کرد. در حقیقت به ثمر رسیدن دو گل بی موقع در وقت‌های تلف شده دو بازی در گروه ب رقابت‌ها بود که باعث شد نارنجی‌های شیراز سه امتیاز ضرر کنند و در نهایت برتری دو امتیازی مقابل شهرداری را از دست بدهند. برق جدید بازی یک صفر برده را در فومن دو یک باخت و شهرداری هم در امیدیه بازی یک صفر باخته را دو یک برد. بدین ترتیب شهرداری ماهشهر با 12امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و برق جدید که اولین شکست با کادر فنی جدید را تجربه می‌کرد، با 11امتیاز به رتبه دوم سقوط کرد.
در مرحله نخست گروهی این رقابت‌ها تیم شهرداری ماهشهر به عنوان تیم سوم گروه دوم و با 35امتیاز از 22بازی راهی مرحله بعد شد؛ در حالی که برق جدید قاطعانه به عنوان تیم نخست گروه یک و با کسب 45امتیاز از 23بازی راهی مرحله دوم شد. در مرحله دوم هم بازی رفت این دو تیم حدود یک ماه پیش به سود برق جدید به پایان رسید. در آن بازی که روز 9فروردین در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد، برق جدید با نتیجه ۲ بر ۱ حریف خود را شکست داد. رسول بهاروندی در دقیقه 35 از روی نقطه پنالتی و وحید شاکر در دقیقه 63 گل‌های برق را به ثمر رساندند و همان بازی به صدرنشینی نماینده شیراز انجامید. برق جدید پیش از بازی رفت با شهرداری در رتبه دوم جدول قرار داشت و حالا هم در همان رتبه قرار دارد اما این بار شرایط فرق می‌کند و حریف با روحیه‌ای بالا و در زمین خود می‌خواهد سه امتیاز بازی را از آن خود کند و گام بلندی برای صعود به لیگ دسته اول بردارد. به همین جهت می‌توان گفت کسب یک نتیجه تساوی هم در ماهشهر می‌تواند برای شیرازی‌ها با ارزش باشد. چون در دو بازی آینده می‌توان به کسب 6امتیاز و پیش افتادن از این حریف امیدوار بود. اما در صورتی که شهرداری ماهشهر امروز پیروز شود دیگر رسیدن به این تیم بسیار دشوار به نظر می‌رسد. 
ترکیب احتمالی برق جدید در بازی امروز: مسلم حق شناس، مجید بهروزی، احمد نصیری، رضا فیروز زاده، سعید مرتضوی، پوریا آریاکیا، قاسم رزمی (کاپیتان)، مهرداد علیزاده، صادق کرمی، رسول بهاروندی و وحید شاکر. سرمربی این تیم وحید رضایی است اما به دلیل اینکه رضایی همچنان با تیم اکسین البرز قرارداد دارد، نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند و نام وحید مرادی به عنوان سرمربی قید می‌شود. 
در دیگر دیدارهای گروه ب تیم شهرداری کاشان در زمین خود میزبان شهرداری فومن خواهد بود. کاشانی‌ها هفته گذشته پیروزی روحیه بخشی کسب کردند و با حساب ۳ بر صفر داماش گیلان را بردند و حالا دوباره مدعی صعود هستند. آنها با 9امتیاز در رتبه سوم قرار دارند و در صورت پیروزی در بازی امروز و توقف برق جدید به رتبه دوم صعود می‌کنند و کار نماینده شهرمان را سخت خواهند کرد. کاشانی‌ها تنها تیمی هستند که برق جدید را در شیراز شکست داده اند و در روز پایانی هم در کاشان میزبان همین تیم خواهند بود. بنابراین پیروز شدن نماینده فومن در این مسابقه به نفع شیرازی‌هاست. دیگر بازی امروز هم بین تیم‌های داماش گیلان و نفت امیدیه در شهر رشت برگزار می‌شود. هر دو تیم هفته گذشته دو شکست ناامیدکننده را تجربه کرده اند و کمی از کورس عقب افتاده اند اما پیروزی هر کدام از آنها می‌تواند امیدهای آن تیم را زنده کند. در صورتی که امروز ماهشهری‌ها پیروز شوند، تیم بازنده این بازی دیگر هیچ شانسی برای صعود مستقیم به لیگ دسته اول نخواهد داشت. 
اما در گروه الف هم سه دیدار برگزار می‌شود. در آن گروه هم ماننده گروه ب، تیمی که هفته گذشته صدرنشین بود در زمین تیم قعرنشین تن به شکست داد. شهرداری همدان که با 10امتیاز رتبه نخست گروهش را در اختیار داشت، در سمنان مغلوب تیم هف شد و به رتبه سوم جدول گروهش سقوط کرد. آنها امروز میزبان اروند خرمشهر هستند. خرمشهری‌ها که در دور رفت در انتهای جدول قرار داشتند، در دور برگشت نتایج مطلوبی کسب کرده اند و حالا تیم دوم جدول هستند. بازی این دو تیم حساس‌ترین بازی امروز گروه یک خواهد بود. هف سمنان هم که هفته گذشته صدرنشین را شکست داده بود، امروز هم باید با صدرنشین دیدار کند. آنها امروز در تبریز میهمان شهرداری هستند که توانسته با 11امتیاز در صدر قرار بگیرد. دو تیم 9امتیازی شاهین بوشهر و نفت و گاز گچساران هم که در رتبه‌های پنجم و چهارم قرار دارند، در بوشهر به مصاف هم می‌روند و تیم قدیمی و دوست داشتنی شهر بوشهر می‌تواند با سه امیتاز بازی امروز حتی به صدرجدول این گروه هم صعود کند. 
برنامه بازی‌های امروز:
شهرداری همدان - اروند خرمشهر
داوران: شاهو اصلانی، کورش کریمی، هیوا بهمنی، اشکان رضایی مقدم
شهرداری تبریز - هف سمنان
داوران: کمیل غلامی، حامد تازه پور، امیر قاسمی، مجتبی رحیمی
شهرداری ماهشهر - برق جدید فارس
داوران: وحید صالحی، جواد قنبرزاده، امیر فلاح، شاهین یزدانی
شاهین شهرداری بوشهر - نفت و گاز گچساران
داوران: محمد ملکی، محسن سلطانی، مهدی سیفی عنایت، تورج کانلو
داماش گیلانیان - نفت امیدیه
داوران: علی صفایی، محمود بوالحسنی، موسی مه آبادی، حسین زمانی
شهرداری کاشان - شهرداری فومن

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی