[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

شهردار شیراز: فاز دوم بزرگراه كوهسار مهدی آماده بهره‌برداری است، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با قدردانی از آنچه همكاری تمام سازمان‌ها عنوان می‌كرد، گفت: فاز دوم پروژه كوهسار مهدی(عج) مراحل نهایی را طی می‌كند و در هفته جاری افتتاح خواهد شد. 
علیرضا پاك‌فطرت در حاشیه بازدید از پروژه كوهسار مهدی، گفت: این پروژه بزرگراهی، به واسطه قرار گرفتن در موازات محور بلوار شهید چمران و ایجاد ارتباط بین شرق، شمال، جنوب و غرب شیراز، دارای اهمیت بسیار بالایی است. 
او پروژه بزرگراهی كوهسار مهدی(عج) را یكی از زیباترین محورهای ارتباطی درون‌شهری برشمرد كه استانداردهای بالای طراحی و اجرا در آن رعایت شده است و گفت: امیدواریم با تداوم همكاری‌های بین دستگاهی و حمایت مجموعه مدیریت ارشد استان، تقاطع سه سطحی جام جم هم اجرا و تكمیل شود. 
شهردار شیراز اعتقاد دارد كه اگر همكاری‌هایی كه به واسطه وجود برخی مسائل قانونی و گاهی بعضی نگاه‌های جزیره‌ای، محدود شده است، گسترش و تداوم داشت، تاكنون تقاطع سه‌سطحی جام جم نیز تكمیل شده بود. 
او در عین‌حال تصریح كرد: پس از بهره برداری از فاز دوم بزرگراه كوهسار مهدی، مردم به عظمت پروژه‌ای كه طی 5 سال اخیر وقت و سرمایه‌ و انرژی زیادی از شورای شهر و شهرداری شیراز مصروف آن شده است، پی‌ خواهند برد. 
شهردار با قدردانی از مردم شیراز به واسطه قدردان بودن آنان، گفت: شهروندان شیراز را می‌توان جزو بهترین شهروندان ایرانی دسته‌بندی كرد؛ مردمانی صبور كه با همراهی خوب، مدیران را در اجرای پروژه‌های بزرگ و تاثیرگذار همراهی كرده‌اند.  علیرضا پاك‌فطرت توضیح داد: فاز دوم پروژه بزرگراهی كوهسار مهدی(عج) شامل یك راه ارتباطی شش بانده، چهار تونل و تعداد زیادی پل‌های بزرگ و كوچك كه ارتباط بین بلوار جمهوری اسلامی تا بلوار شهید چمران و میدان قصردشت را میسر خواهد كرد. 
وی تصریح كرد: بهره‌برداری از این فاز پروژه كوهسار مهدی(عج) بی‌تردید نقشی قابل توجه در تسهیل ترافیك شیراز كه مسیر دسترسی به امكانات بیمارستانی و درمانی و بخشی از مراكز گردشگری و تفریحی این شهر محسوب می‌شود، ایفا می‌كند. 
شهردار شیراز با بیان اینكه بروز گره‌های ترافیكی در كلان‌شهرها حاصل عوامل مختلفی است، با تصریح اینكه طرح‌های ترافیکی در دیدگاه شهرسازی، پیوستگی دارد و نمی‌توان بدون دیده شدن طرحی، پروژه دیگری را با هدف تسهیل در تردد اجرا كرد، گفت: شهر موجود زنده است، نگاه برخی به شهر، از منظر یك عضو موجود زنده است؛ حال آنكه اگر همه اجزا در شهر مد نظر نباشد، قطعا كار كامل نیست. 
 علیرضا پاك‌فطرت، شهرداری را متولی حداقل 300 نوع خدمت دانست و گفت: انجام تمام وظایف شهرداری به شكل كامل، جامع و دقیق علاوه بر اینكه نیازمند داشتن دانش و تجربه كافی است، نیاز به تعامل، همكاری و همراهی شهروندان و البته تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های خدمت‌رسان دارد. 
شهردار با تصریح اینكه انتشار برخی مطالب و تصاویر خصوصاً در ایامی كه به انتخابات شوراها نزدیك می‌شویم، قطعاً مغرضانه و از سر بغض انجام می‌شود، گفت: بعضی‌ها نان خود را در برهم زدن آرامش شهر و شهروندان جست‌و جو می‌كنند؛ این عده هیچ زمانی برای شهر و شهروندان شهر برنامه نداشته و قائل به حقوق دیگران نبوده‌اند. 
علیرضا پاك‌فطرت در ادامه توضیح داد: پروژه کوهسار از ورودی تقاطع جام‌جم در بلوار جمهوری شروع می‌شود و امتداد می‌یابد و با اتصال با پل شهدای جهاد و محور سپیدان، عملاً شرق شیراز را به غرب و بزرگراه حسینی‌الهاشمی وصل می‌کند و در وسط این مسیر از طریق تونل‌های چمران از روی پل ایمان شمالی عبور می‌کند و تا کوچه تعریض شده ۹۴ و بعد تقاطع قصردشت و خیابان همت شمالی و تقاطع معلم (که در دست تکمیل است) و تقاطع عبدالله رودکی امتداد می‌یابد و اتصال شمالی جنوبی شهر را نیز برقرار می‌سازد.  وی ادامه داد: احداث این پروژه زمینه دسترسی مردم به بام شیراز را که در ضلع شمالی این بزرگراه قرار دارد فراهم خواهد شد؛ بام شیراز در آینده به یک مرکز گردشگری بزرگ كه حدود ۳۵۰ هکتار مساحت دارد تبدیل می‌شود. 
شهردار شیراز با تاكید براینكه تعریض كوچه 94 برای اتصال بزرگراه كوهسار مهدی به میدان قصردشت انجام شده است، گفت: در اقدامی كم‌نظیر، به جای قطع درختان واقع در مسیر، با استفاده از امكانات و تكنولوژی روز، درختان جابه‌جا شده است همچنین باید گفت چندین برابر درختان جابجا شده؛ در مسیر درخت کاشته شده و می‌شود. 
علیرضا پاك‌فطرت با تاكید براینكه جابه‌جایی تاسیسات شهری نظیر برق، گاز، مخابرات و آب و فاضلاب، یكی از زمان‌برترین نقاط اجرای پروژه‌های عمرانی در كلان‌شهرها است، گفت: پروژه بزرگراه کوهسارمهدی به لحاظ حجم عملیات و ابعاد اعتباری، معادل ۲۰ پروژه بزرگ شهری است. 
گفتنی است، این پروژه به طول ۱۸کیلومتر از بلوار جمهوری اسلامی در شمال شیراز آغاز می‏شود و تا پل شهدای جهاد در شمال غرب این شهر امتداد می‏یابد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی